تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۵
کد خبر: ۱۸۵۹۱۲
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
کشتی مسافربری خرمشهر - کویت به گل نشست

 کشتی مسافربری خرمشهر -کویت روز چهارشنبه در مسیر حرکت در آبراه اروندرود، به منطقه کم عمق برخورد کرد و به گل نشست.

 مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر در خصوص حادثه به گل نشستن شناور مسافربری « برلیان» در مسیر خرمشهر-کویت گفت: مقارن ساعت ۱۴ و ۱۵ دقیقه ظهر امروز شناور یاد شده در حوالی بندر اروندکنار به نقطه کم عمق برخورد کرد و به گل نشست.

نوراله اسعدی افزود:  بلافاصله بعد از اعلام شرایط اضطرار به برج کنترل بندر خرمشهر، نیروهای امداد و نجات دریایی  وارد عملیات شدند و چهار یدک کش و ۲ شناور ناجی به محل حادثه اعزام شدند.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشت و همه مسافران با دقت و نظارت افسران امداد و نجات دریایی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر به شناورهای امدادی منتقل شدند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در حال حاضر آبراه در شرایط جذر است پیش بینی می شود تا ساعت ۲۱ امشب با بهبود شرایط امکان خارج سازی شناور مسافربری مذکور فراهم شود.

 کشتی به گل نشسته در اروندرود حامل ۲۳۰ مسافر و خدمه بوده که همه سرنشینیان پس از اعلام وضعیت اضطراری از سوی نیروهای امداد بندر خرمشهر به یدک کش های نجات منتقل شدند.

مسافران کشتی به گل نشسته به اروندکنار منتقل شدند

مسافران کشتی به گل نشسته به اروندکنار منتقل شدند

 مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: ۲۳۰ مسافر کشتی به گل نشسته برلیان مسیر خرمشهر - کویت با نظارت و دقت افسران ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر به بندر اروندکنار منتقل شدند.

نوراله اسعدی اظهار داشت: مسافران کشتی  با کمک چهار یدک کش و ۲ شناور ناجی به اروندکنار منتقل شدند و تا ساعاتی دیگر همه مسافران به خرمشهر منتقل خواهند شد .

وی افزود: پیش بینی می شود بعد از ساعت ۲۱ امشب و بهبود شرایط امکان خارج سازی شناور برلیان از اروندرود فراهم شده و کشتی به بندر خرمشهر منتقل شود.

 اسعدی گفت: مسافران کشتی مسافربری مسیر خرمشهر -کویت ظهر پنجشنبه از بندر خرمشهر عازم کویت خواهند شد.

 شناور مسافربری « برلیان» مسیر دریایی خرمشهر-کویت  مقارن ساعت ۱۴ و ۱۵ دقیقه ظهر امروز در حوالی بندر اروندکنار به نقطه کم عمق برخورد کرد و به گل نشست.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری آبادان نیز با تشریح اقدامات صورت گرفته از سوی اداره کل بندر و دریانوردی آبادان برای نجات سرنشینان این کشتی مسافربری به خبرنگار ایرنا گفت: از آنجا که در گذرنامه مسافران کشتی مسافربری برلیان در بندر خرمشهر مهر خروج ثبت شده لذا برای ثبت مهر ورود در گذرنامه آنان هماهنگی شده تا ماموران اداره گذرنامه خرمشهر در اروندکنار مستقر شوند.

بیژن ربیعی افزود:پس از ثبت مهر ورود به کشور در گذرنامه مسافران کشتی برلیان ، تمام مسافران از اروندکنار آبادان به خرمشهر منتقل می شوند.


مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار