تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۹
کد خبر: ۱۸۵۹۴۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره

استاندار خوزستان فولاد خوزستان را جزو پیشگامان صنعت کشور دانست و گفت: نمایشگاه بومی‌سازی تجهیزات فولاد خوزستان،‌ باید به صورت سالانه ادامه پیدا کند و صنایع مختلف با پیروی از این سیاست نسبت به شناسایی ظرفیت‌های استان و کشور اقدام کنند.

 غلامرضا شریعتی در افتتاحیه اولین نمایشگاه تخصصی بومی سازی قطعات، تجهیزات و مواد گروه فولاد خوزستان که شامگاه 23 مردادماه در اهواز برگزار شد، برگزاری نمایشگاه بومی‌سازی را نماد اقتصاد مقاومتی دانست و اظهار کرد: این نمایشگاه حلقه اتصال صنعت فولاد با قطعه‌سازان و تامین کنندگان است و برای دستیابی به تولید با کیفیت، قطعه‌سازان و صنایع جانبی باید محصولاتی با استاندارد بین‌المللی تولید کنند که در صورت تحقق این امر علاوه بر جلوگیری از خروج ارز، جوانان مستعد مشغول به کار می‌شوند و نیروی انسانی متخصص تربیت می‌شود، از طرفی تولیدکنندگانی که سال‌ها مهجور بودند دیده می‌شوند.

وی چرخش سرمایه در کشور را از دیگر مزایای نمایشگاه بومی‌سازی عنوان کرد و افزود: اشتغال‌زایی، جذب سرمایه، رونق تولید و بازگشت ارز نیز از مزیت های چرخش سرمایه در استان و کشور است.

شریعتی تصریح کرد: شرکت فولاد خوزستان ثابت کرد برای همکاری‌، سرمایه‌گذاری و استفاده از توانمندی‌های داخلی از هیچ تلاشی فروگذار نیست و تامین‌کنندگان باید از فرصت به وجود آمده حداکثر بهره‌وری را داشته باشند و با نشان دادن ظرفیت‌های خود باعث اعتلای استان خوزستان شوند.

در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین مجید ناصری نژاد، نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی، ضمن ابراز خرسندی از برگزاری نمایشگاه بومی سازی قطعات فولاد اظهار کرد: خوزستان مهد صنایع بزرگ است و از ایام قدیم خوزستان ویژگی و جایگاه خاصی در صنایع بزرگ داشته است اما متاسفانه در بحث فرآورده های مختلف صنایع به ویژه در قطعه سازی عقب مانده ایم،بنابراین امیدواریم این نمایشگاه سبب شود که یک نگاه ویژه ای به استان خوزستان معطوف شود.

وی افزود: به راستی صنعتگران ما نیاز به حمایت دوستان دارند و همه باید دست در دست هم دهند و کمک کنند به این صنعتگرانی که انصافا توانمند هستند و تجربه دارند اما در تمام این سال ها به آن ها توجه ویژه ای نشده است. امیدواریم در بحث هایی چون اعطای مجوز، تسهیلات، پشتیبانی، ثبت سفارش و خرید محصول از این صنعتگران حمایت شود.

ناصری نژاد اظهار کرد: من امیدارم حال که قرار است روی این قضیه تاکید شود که قطعه سازی خوزستان مورد توجه قرار بگیرد و قرار است صنعتگران خوزستانی پای کار بیایند و برای ما قطعه تولید و دانش را وارد صنعت کنند، از آن ها حمایت جدی بکنیم و تشریفات را در این زمینه کنار بگذاریم.

وی افزود: همچنین در بحث استفاده از نیروی انسانی خوزستانی نیز تاکید ویژه ای دارم، کشور باید به نیروهای خوزستانی اعتماد کند، چرا که نیروی خوزستانی در سطح کشور حرف های خوبی داشته و دارند.
مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار