تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
کد خبر: ۱۸۵۹۶۵
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر امور فنی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت:طرح توسعه میادین مستقل گازی با هدف توسعه و افزایش خوراک پتروشیمی‌هابه ارزش تقریبی ۱۹۰ میلیون دلار در هفته‌های آینده اجرا می شود.
  صادق فتح‌الهی، مدیر امور فنی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب ضمن تشریح تازه‌ترین شرایط مجموعه طرح‌های نگهداشت و افزایش توان تولید در مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: سه بسته دیگر از مجموعه بسته‌های طرح نگهداشت و افزایش توان تولید ۲۸ مخزن به‌زودی امضا و همچنین چهار بسته دیگر طی هفته آینده تعیین تکلیف می‌شود.

وی افزود: شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب برای طرح توسعه ۲۸ مخزن مناطق نفت‌خیز جنوب، ٢٧ بسته سرمایه‌گذاری را تدوین و قرارداد ۶ بسته را نیز زمستان پارسال نهایی کرد؛ این شرکت بهمن‌ماه پارسال قرارداد پروژه‌های منصوری (آسماری)، رامشیر، لالی (آسماری)، کبود، گچساران (خامی) و نرگسی را امضا کرد.

مدیر امور فنی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، اعتبار مورد نیاز طرح توسعه ٢٨ مخزن را ۴.۴ میلیارد دلار اعلام کرد و افزود: این حجم از سرمایه‌گذاری در ایجاد فرصت‌های شغلی و بهبود فضای کسب و کار در استان تاثیری بسزا دارد. سه بسته نهایی شده مربوط به ناحیه مارون ۴ و ۱، زیلایی در ناحیه مسجد سلیمان و سیاهمکان در ناحیه گچساران است.

به گفته این مقام مسوول طبق برنامه‌ریزی‌ها قرار است چهار بسته دیگر از هفت بسته باقیمانده به ارزش ۶ هزار و ١٠٠ میلیارد تومان در مناطق اهواز ٤ و اهواز ١، منصورآباد، مارون ٥، مارون ٢ و رامین هفته آینده تعیین تکلیف شود. یک بسته دیگر از طرح توسعه ٢٨ مخزن این شرکت که مربوط به منطقه اهواز ٣، اهواز ۲ و اهواز ٥ است به ارزش دو هزار و ٣٠٠ میلیارد تومان در حال دریافت مجوزهای لازم است که در صورت تایید قرارداد آن نهایی خواهد شد.

شهریورماه؛ زمان نهایی شدن مناقصه‌های ١٣ بسته از طرح توسعه جامع مخازن نفت‌خیز

فتح‌الهی همچنین از نهایی شدن ١٣ بسته دیگر از مجموعه بسته‌های طرح نگهداشت و افزایش توان تولید ٢٨ مخزن شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب خبرداد و تصریح کرد: این بسته‌ها مربوط به مناطق مارون ۳، گلخاری، بینک، لالی (بنگستان)، بالارود، گچساران ۲ و ۱، سولابدر، بی‌بی حکیمه، گچساران ۴ و ۳، چلینگر و گرنگان، پازنان مارون ۶ و قلعه‌نار است. حفاری ۲۸۳ حلقه چاه، احداث بیش از هزار کیلومتر خط لوله جریانی و ساخت ۲۸۳ جاده دسترسی و موقعیت چاه به ارزش۲۷۱۲ میلیون دلار پروژه روسطحی پیش بینی شده است.

مدیر امور فنی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در ادامه با اشاره به پروژه‌های روسطحی طرح نگهداشت و افزایش توان تولید ٢٨ مخزن گفت: خطوط انتقال نفت و گاز و ایستگاه‌های پمپاژ نفت به ارزش ۲۲۷ میلیون دلار