تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۸
کد خبر: ۱۸۵۹۸۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
رنج گرما خوزستان با تجربه یک هفته قطعی و کم‌آبی برای اهالی روستا ولی‌عصر بندرامام خمینی(ره) بیشتر شده و زندگی عادی مردم را با اختلال روبه‌رو کرده است.
 قطعی و کم‌آبی در هفته گذشته سبب نارضایتی و ایجاد مشکل عمده برای انجام کارهای عادی و روزمره اهالی روستا ولی‌عصر بندر امام خمینی(ره) معروف به شهرک گاما شده است.

طبق گزارش اهالی روستا، بخشی از روستا سه روز را بدون آب شرب و بهداشتی سپری کرده و بخش‌هایی با گذشت یک هفته تاکنون آب شرب آنها وصل نشده است و اداره‌های آبفا بندر امام خمینی(ره) و بندرماهشهر مسئولیت رفع مشکل آب شرب بهداشتی را برعهده نمی‌گیرند.

یکی از اهالی روستا اظهار داشت: مردم روستا از آب شرب بهداشتی محروم بوده و مرتب با شکستگی خط لوله روبه‌رو هستند.

وی افزود: آبفا مسئولیت تعمیرات را برعهده نمی‌گیرد و مسئولان شهری هم پیگیری لازم را انجام نمی‌دهند و این نتیجه دور افتادگی مردم روستا از شهر است.

یکی دیگر از مردم روستا با انتقاد از یک هفته بی‌آبی بیان کرد: برای شست‌وشو  لباس و ظروف مشکل داریم و یک هفته است به‌خاطر بی‌آبی حمام نرفتیم.

وی افزود: خانه به خانه به دنبال تامین آب شرب هستیم و با این همه منابع پتروشیمی و بنادر در منطقه، وضع امکانات اولیه زندگی ما مناسب نیست.

تاسیسات آبرسانی روستا ولی‌عصر تحویل آبفا روستایی می‌شود

آرش قنبری بخشدار بندر امام خمینی(ره) با تکذیب قطعی یک هفته‌ای آب روستا ولی‌عصر درباره قطعی و کم آبی این روستا اظهار داشت: فقط یک روز بی‌آبی در روستا ولی عصر به ما گزارش شده بود که مشکل قطعی آب آنها را برطرف کردیم و گزارش قطعی آب دیگر مربوط به منازل تصرفی است.

وی افزود: وصل انشعاب غیرمجاز توسط برخی از افراد ساکن در روستا ولی‌عصر سبب شستگی لوله اصلی می‌شود که به‌دنبال آن قطعی آب و نارضایتی اهالی روستا را به‌دنبال دارد.

قنبری در ادامه تصریح کرد: با توجه به تبدیل شدن سکونتگاه غیررسمی شهرک گاما به روستا ولی‌عصر، باید تاسیسات آبرسانی آنها تحویل آب و فاضلاب روستایی شهرستان بندرماهشهر شود و این موضوع در جلسه روز شنبه فرمانداری بندرماهشهر تحویل رئیس جدید آبفا روستایی شهرستان می‌شود.

وی درباره مشکل عبور خطوط اصلی آب از زیر منازل مسکونی و عمومی عنوان کرد: طرح هادی روستا ولی‌عصر بندر امام خمینی(ره) تکمیل و نقشه‌های آن آماده شده و برای تصویب به استان ارسال شده است و در ساماندهی جدید این مشکل برطرف می‌شود.

به گزارش تسنیم روستای ولی‌عصر بندر امام خمینی(ره) معروف به شهرک گاما در سال 96 از سکونتگاه غیررسمی به روستا تبدیل شد. روستا به دلیل اینکه در سال‌های گذشته به عنوان سکونتگاه غیررسمی بوده به جز برق هیچ امکانات زیرساختی در آن انجام نشده است و روستا فاقد امکانات اولیه زندگی است. 

تعلل در تحویل تاسیسات آبرسانی به