تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۲
کد خبر: ۱۸۵۹۹۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
حقیقی پور با اشاره به مشکل ورود فاضلاب به کارون تاکید کرد:
 سرپرست پیشین شرکت آب و فاضلاب اهواز با بیان اینکه شبکه فاضلاب اهواز فرسوده است، گفت: بیش از 65 کیلومتر از خطوط فاضلاب در اهواز یا ریزش کرده و یا پتانسیل ریزش دارد.

 صادق حقیقی پور در مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز که امروز 26 مرداد ماه در اهواز برگزار شد، با اشاره به بحران های مختلف در شهرستان اهواز اظهار کرد: در زمان وقوع سیلاب شرایط مانند دوران جنگ بود به شکلی که مشکل یک منطقه را حل می کردیم و ناگهان در منطقه ای دیگر دچار مشکل می شدیم.

وی افزود: در روزی که به عنوان سرپرست معرفی شدم، گفته شد که فقط در سه نقطه شهرستان اهواز در بحث فاضلاب دچار مشکل هستیم و در این زمینه قول دادم تا ظرف 72 ساعت مشکل را حل کنیم. این کار در آن زمان انجام گرفت اما پس از آن شاهد مشکلات فراوانی در دیگر بخش های شهرستان بودیم و مناطق یک به یک دچار مشکل می شدند.

سرپرست پیشین شرکت آب و فاضلاب اهواز با بیان اینکه شبکه فاضلاب اهواز فرسوده است، تصریح کرد: بیش از 50 درصد از شبکه فاضلاب اهواز از لوله های آزبست بتنی و بدون پوشش داخلی ساخته شده است و برای محیط خورنده فاضلاب مناسب نیست. این شبکه ها فاضلاب باید تعویض شوند زیرا شهرستان اهواز را در بحث فاضلاب دچار مشکل می کنند.

حقیقی پور ادامه داد: بیش از 65 کیلومتر از خطوط فاضلاب در اهواز یا ریزش کرده و یا پتانسیل ریزش دارد. در این زمینه در برخی از مناطق که شاهد ریزش خطوط فاضلاب هستیم شرایط برای دفع فاضلاب وجود دارد و در برخی از مناطق نیز امکان دفع فاضلاب وجود ندارد.

وی عنوان کرد: در طرح جامع فاضلاب شهرستان اهواز 63 ایستگاه پمپاژ فاضلاب در نظر گرفته شده اما امروز 170 ایستگاه پمپاژ فاضلاب داریم و این به معنای آن است که اگر برق یک منطقه قطع شود به سرعت فاضلاب آن منطقه را فرا می گیرد و مشکلات فراوانی برای مردم ایجاد می شود.

سرپرست پیشین شرکت آب و فاضلاب اهواز ادامه داد: اینکه در 24 نقطه از رودخانه کارون شاهد ورود فاضلاب هستیم نیز یکی دیگر از مشکلات فاضلاب در شهرستان اهواز است. در این زمینه اما باید گفت که اگر فاضلاب وارد کارون نشود، جایی دیگر برای دفع آن وجود ندارد.

حقیقی پور عنوان کرد: امیدواریم مدیرعامل جدید آبفا اهواز تلاش کند تا تصفیه خانه فاضلاب شرق اهواز نیز به طور کامل وارد مدار شود تا شاهد ورود فاضلاب به درون رودخانه کارون نباشیم و مشکل فاضلاب شرق اهواز نیز حل شود.
مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار