تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۳
کد خبر: ۱۸۶۰۰۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 سرپرست اداره ورزش و جوانان ایذه گفت: دو فرنگی‌کار جوان ایذه‌ای موفق شدند مدال‌های برنز مسابقات جهانی این رشته را در رده سنی جوانان بدست بیاورند.

میثم دادمرز اظهار داشت: پویا دادمرز و شاهین بداغی نمایندگان تیم ملی کشتی فرنگی جوانان کشورمان در اوزان ۵۵ و ۶۳ کیلوگرم موفق شدند ۲ نشان باارزش برنز مسابقات قهرمانی جوانان جهان را برای کاروان کشورمان کسب کنند.

وی افزود: پویا دادمرز در وزن ۵۵ کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، در دور دوم در مصاف با دونگی‌هیوک‌وون از کره جنوبی با نتیجه ۱۱ بر یک به پیروزی رسید. و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل انور اله یاروف از روسیه با نتیجه چهار بر سه شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر روس در دیدار فینال، دادمرز به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه با نتیجه سه بر صفر از سد احمد باقدودا از مصر گذشت و راهی دیدار رده بندی شد و در این دیدار نیز با نتیجه ۲ بر صفر از سد تیگران میناسیان از ارمنستان گذشت و صاحب مدال برنز شد.

دادمرز در ادامه گفت: در وزن ۶۳ کیلوگرم نیز شاهین بداغی در دور نخست با نتیجه ۶ بر صفر از سد سانگ جون پارک از کره جنوبی گذشت. وی در دور دوم مقابل هراچیا پوقوسیان از ارمنستان با نتیجه سه بر یک به پیروزی دست یافت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله عبدالمالک مرابت از الجزایر را با نتیجه هشت بر صفر شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل لری ابولادزه از گرجستان با نتیجه ۶ بر سه مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. بداغی در این دیدار پتروف سولیف از کشور بلغارستان را با نتیجه سه بر ۲ از پیش رو برداشت و به مدال برنز رسید.

رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جوانان جهان از روز گذشته(جمعه ) در شهر تالین استونی آغاز شده و تا فردا ادامه خواهد داشت.

مرجع / ایرنا