تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴
کد خبر: ۱۸۶۰۹۳
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرعامل کشت و صنعت میرزا کوچک خان:
مدیرعامل کشت و صنعت میرزا کوچک خان گفت: در دوران خشکسالی موفق نشدیم حتی نیمی از سهمیه آب خود را دریافت کنیم اما با این وجود توانستیم در بخش‌های مختلف از بحران‌های موجود گذر کنیم.
 ستار شکیبا  با اشاره به مشکلات خشکسالی و سیل اخیر اظهار داشت : با برنامه ریزی‌های دقیق و تجارب قبلی ناشی از بحران سیل و خشکسالی، مزارع و تاسیسات را از این خطرات حفظ کردیم همچنین با تقویت سیل بندهای روستاهای مجاور توانستیم از آسیب‌های سیل به مزارع و روستاها جلوگیری کنیم.

وی افزود: در این کشت و صنعت کشت و صنعت میرزا کوچک خان طی یک سال گذشته از فراز و نشیب های زیادی عبور کردیم ولی به لطف خدا و نگاه مثبت مدیران ارشد استانی و مجموعه توسعه نیشکر همچنین تلاش همکاران در بخش‌های مختلف این شرکت از بحران‌های موجود گذر کرد و سربلند بیرون آمد.

مدیرعامل کشت و صنعت میرزا کوچک خان با اشاره به آثار مخرب خشکسالی و کمبود آب  در کشاورزی و صنعت گفت: در دوران خشکسالی موفق نشدیم حتی نیمی از سهمیه آب خود را دریافت کنیم، یکی از اقدامات مهمی که در راستای عبور از بحران خشکسالی صورت گرفت این بود که سطحی 4 هزار هکتاری از مزارع در این کشت و صنعت در مرحله حفظ ریشه نگه داشته شود.

وی ادامه داد: از این رو نیاز به آیش احساس نشد و امسال این 4 هزار هکتار را در برنامه "داشت " قرار دادیم و این فعالیت که در راستای حفظ گیاه نیشکر انجام شد، سبب شد از زیانی 20 میلیارد تومانی در سرمایه این شرکت جلوگیری به عمل آید.

شکیبا افزود: در بخش اسماعیله که سیل بندها در مقابل سیل از مقاومت کافی برخوردار نبودند و شکسته شدند، حجم 400 تا 500 میلیون مترمکعب آب در جنوب اهواز انباشته شد که این خطر بزرگی را برای روستاهای مجاور کارون ایجاد می‌کرد و برای مقابله با این سیل سرگردان با همکاری مدیریت بحران استان، مسئولان منطقه و سپاه مسیر این آب‌های سرگردان که خطر بالقوه زیادی برای مردم خرمشهر و شلمچه ایجاد می‌کرد، به حوضچه‌های تبخیری کشت و صنعت میرزا کوچک خان منحرف و در حوضچه‌های تبخیری ما ذخیره شدند.

وی گفت: انجام فعالیت‌هایی نظیر شور ورزی و پرورش ماهی و میگو با زهاب، کشت پنبه و کینوا، گندم و جو از دیگر فعالیت‌های انجام شده در این کشت و صنعت است و بر اساس مطالعاتی که فی مابین  کشت و صنعت میرزا کوچک خان، سازمان آب و برق و دانشگاه برای انجام مطالعات علمی در این زمینه از سال 96 در دستور کار قرار گرفت موفق به انجام این کار در کشت و صنعت میرزا کوچک خان شدیم.

مرجع / تسنیم
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار