تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰
کد خبر: ۱۸۶۰۹۸
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر کل بنیاد مسکن خوزستان:
مدیر کل بنیاد مسکن خوزستان گفت: با روندی که در حال انجام است تا شهریورماه پرونده واحدهای تعمیری استان بسته می‌شود.

 مسعود انصاریان در نشست قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده خوزستان که امروز 28 مرداد ماه در اهواز برگزار شد، با اشاره به آخرین وضعیت بازسازی مناطق سیل زده خوزستان اظهار کرد: تعداد واحدهای تعمیری 15 هزار و 632 واحد بوده که از این تعداد 10 هزار و 836 تعمیر شده است و با روندی که در حال انجام است تا شهریورماه پرونده واحدهای تعمیری استان بسته می‌شود.

وی افزود: از 3 هزار و 414 واحد احداثی تقریبا کار ساخت 2 هزار واحد آغاز شده است و تعدادی از واحدها نیز در مرحله دیوارچینی قرار دارند و کار ساخت این واحدها در حال انجام است.

مدیر کل بنیاد مسکن خوزستان تصریح کرد:  از 19 هزار و 427 پرونده‌ای که به بانک معرفی شده است تعداد 12 هزار و 329 فقره منجر به عقد قرارداد شده و از این میزان 1946 فقره وام به واحدهای احداثی پرداخت شده است.

انصاریان با بیان اینکه 13 هزار و 106 فقره تسهیلات نیز به واحدهای تعمیری پرداخت شده است، ادامه داد: علاوه بر بحث تسهیلات بلاعوضی که در بحث معیشت به ساکنان مناطق سیل زده پرداخت شده است، تا کنون برای وام‌های معیشتی نیز 1479 فقره تسهیلات بانکی به ارزش 36 میلیارد تومان پرداخت شده است.

وی با اشاره به توقفی که در بحث پرداخت تسهیلات در چند روزگذشته به وجود آمد، گفت: علت این توقف ابلاغ مرحله دوم تسهیلات به بانک‌ها بود و این کار چند روزی زمان برد. این سهمیه توسط بانک مرکزی به بانک‌های عامل در تهران ابلاغ شده است اما بانک‌ها این سهمیه را هنوز به شعب استانی خود ابلاغ نکرده‌اند.

مدیر کل بنیاد مسکن خوزستان ادامه داد: پرونده‌های باقی مانده آماده ارسال به بانک‌ها هستند اما در انتظار هستیم تا سهمیه به بانک‌های استان ابلاغ شود و ما نیز باقی پرونده‌ها را به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات معرفی کنیم.
مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار