تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۱۸۶۱۴۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 شهردار آبادان گفت: به مناسبت هفته دولت، ۱۱ پروژه عمرانی در آبادان افتتاح و یا عملیات اجرائیشان آغاز می شود.

حسین حمید پور  این پروژه ها را شامل بهسازی بلوار اصلی فاز ۴ امیرآباد، جاده علی ابن ابیطالب، کندرو حد فاصل شهرک خودرویی تا ورودی شهر، آسفالت معابر مسکن مهر، فاز ۲ امیرآباد و لکه گیری معابر شهری به طور گسترده، ساماندهی منطقه احمدآباد، اجرای شبکه آب خام، آغاز عملیات تعریض بلوار معلم از میدان نفت تا میدان شهید منتظری، آغاز عملیات ساحل سازی اروند و بهره برداری از سامانه ارائه خدمات الکترونیکی در منطقه ۳ شهرداری عنوان کرد.

وی افزود: در پروژه ساماندهی بلوار اصلی فاز ۴ امیرآباد در مجاورت بیمارستان غربالگری عملیات زیرسازی، آسفالت، جدول کاری و پیاده روسازی به طول حدود ۴.۵ کیلومتر و هزینه کرد ۳.۵ میلیارد تومان اعتبار به اتمام رسیده است.

وی با اشاره به انعقاد تفاهمنامه ای با شرکت پاسارگاد برای تحویل یک هزار و ۲۰۰ تن قیر اظهار کرد: این میزان قیر برای اجرای عملیات ساماندهی معابر مسکن مهر شامل زیرسازی و آسفالت به حجم ۱۲ هزار مترمربع، ادامه کار در فاز ۲ امیرآباد و عملیات لکه گیری معابر شهری به صورت گسترده در مناطق سه گانه شهرداری استفاده می شود.

شهردار آبادان تصریح کرد: در عملیات ساماندهی منطقه احمدآباد به طول حدود ۱۵ کیلومتر اقداماتی همچون لکه گیری، روکش آسفالت، پیاده روسازی و جدول کاری  با هزینه کرد اعتباری معادل ۷.۵ میلیارد تومان به انجام می رسد.

حمیدپور با اشاره به اینکه در سال های گذشته فضای سبز به شیوه سنتی (تانکر) آبیاری می شد، یادآور شد: طی دو سال اخیر به ویژه در سال گذشته، ۳۵ کیلومتر از پارک ها و بلوارهای مناطق یک و ۲ شهرداری مجهز به شبکه آب خام به منظور آبیاری قطره ای فضای سبز شدند.

وی گفت: در عملیات تعریض بلوار معلم از میدان نفت تا میدان شهید منتظری که در راستای اصلاح گره های ترافیکی و اصلاح هندسی بلوار معلم انجام می شود، اقداماتی همچون زیرسازی، پیاده روسازی، جدول کاری، اصلاح برخی چهار راه های موجود در مسیر، تعویض پایه های برق شبکه روشنایی بلوار معلم انجام می شود، در اصلاح هندسی، معبر جدیدی برای کنترل و ساماندهی وضعیت ترافیک شهری از پارک شهرداری تا میدان شهید منتظری به صورت ۲ باند رفت و برگشت انجام می شود.

وی افزود: عملیات ساحل سازی اروند به مساحت ۴۵ هزار مترمربع از محل بازار ماهی فروشان تا ورودی منطقه بوارده در هفته دولت آغاز می شود که در این پروژه کار تثبیت بدنه ساحل (دیوار کوبی)، لنداسکیپ (احداث پارک، پیاده رو، فضای سبز و غیره) با صرف هزینه ۱۱ میلیارد تومان انجام می شود در حال حاضر این پروژه در مرحله فراخوان قراداد و انتخاب پیمانکار قرار دارد.

شهردار آبادان اظهار کرد: برای نخستین بار از بتن غلتکی به جای آسفالت جهت ساماندهی جاده علی ابن