تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۶
کد خبر: ۱۸۶۲۳۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس مرکز بهداشت خرمشهر گفت: در سال تحصیلی گذشته سلامت بیش از ۱۴ هزار دانش‌آموز سنجش و اعتباری در حدود ۱۶۰ میلیون تومان برای روند تشخیص و درمان این قشر هزینه شد.

پرویز میرزایی اظهار کرد: خدماتی شامل ارزیابی مقدماتی، ثبت اطلاعات، معاینات پزشکی، ارائه خدمات تخصصی و دارویی و اعطای تجهیزاتی همچون عینک و سمعک به دانش آموزان ارائه می‌شود.

وی با یادآور شدن اینکه این نوع خدمات پزشکی به صورت رایگان در تمام مراکز بهداشتی و خانه‌های بهداشت ارائه می‌شود، افزود: هزینه موردنیاز برای ارائه این خدمات که در سال گذشته نزدیک به ۱۶۰ میلیون تومان بوده است که با مشارکت سازمان منطقه آزاد اروند و دانشکده علوم پزشکی آبادان تأمین شد.

 رئیس مرکز بهداشت خرمشهر در ادامه، گزارشی از نتایج پایش سلامت دانش آموزان در خرمشهر ارائه کرد و گفت: در سال تحصیلی ۹۷-۹۸ تعداد ۱۴ هزار و ۳۰۰ نفر از خدمات معاینه گروه بهداشت و سلامت بهره بردند که مواردی از بیماری‌های مختلف در میان آن‌ها تشخیص داده شد و در روند درمان قرار گرفت.

وی افزود: در میان سنجش‌های انجام‌شده بر روی دانش آموزان، ۱۸ مورد بیماری دیابت، ۱۹۶ مورد اضافه‌وزن، ۲۲ مورد مشکل شنوایی شناسایی شد و همچنین از ۲۲۵ مورد مبتلا به مشکلات بینایی ۱۰۹ مورد عینک دریافت کردند.

میرزایی به مراجعات پزشکی دانش آموزان در سال تحصیلی جدید نیز اشاره کرد و گفت: امسال طرح پاییش سلامت دانش آموزان پنج مقطع پیش دبستانی، اول، چهارم، هفتم و دهم نیز در حال انجام است که تا کنون سلامت ۹ هزار و ۲۰۰ نفر بررسی و ثبت شده است.


مرجع / مـهـر
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار