تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
کد خبر: ۱۸۶۹۳۵
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
همزمان با سراسر کشور؛
  همایش شیرخوارگان حسینی امروز جمعه ( ششم محرم) همزمان با سراسر کشور در نقاط مختلف خوزستان با حضور پرشور عزاداران حسینی برگزار شد.

  این مراسم معنوی امروز جمعه در حسینه ها، بقاع متبرکه و مصلا های هر شهرستان با حضور پرشور  مادران و کودکان  عزادار  حسینی برگزار شد.

 این آیین در نقاط مختلف اهواز از جمله حرم علی بن مهزیار اهوازی، مساجد  و مصلای مهدیه امام خمینی (ره) و در حسینیه ثارالله دزفول رگزار شد.

در مراسم حزن و اندوه شهادت حضرت علی اصغر (ع) مادران و کودکان با پوشیدن لباس عزا و پیشانی بندی به نام علی اصغر (ع) و با در آغوش گرفتن کودکان خود  به یاد کودک شش ماهه شهید امام حسین (ع) اشک ماتم می ریزند و ارادت و همدردی و سوگ خود را در روز شهادت کوچکترین شهید کربلا به تصویر می کشند.

در این آیین مادران کودکان خود را بر روی دست به سوی آسمان بالا می برند و یا در گهواره ای که با پارچه های سبز متبرک  و نذر شده تزیین شده است قرار می دهند و از خداوند سعادت دنیا و آخرت فرزند خود را در زیر سایه کرامت و محبت امام حسین (ع) و ائمه اطهار  طلب می کنند.

این مراسم هر ساله با یاد و گرامیداشت مقام شهید شش ماهه کربلا علی اصغر (ع) در خوزستان و نقاط مختلف کشور در روز ششم ماه محرم برگزار می شود.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار