تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۶
کد خبر: ۱۸۷۰۴۱
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 از سوی دبیرخانه جشنواره فراخوان بخش کودک و نوجوان و عروسکی دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر اهواز منتشر شد.

  فراخوان بخش کودک و نوجوان و عروسکی دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر اهواز برای برگزاری در آذر و دی ماه ۹۸ منتشر شد.

«دومین جشنواره بین المللی تئاتر اهواز» به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و استانداری خوزستان و با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن هنرهای نمایشی ایران، شورای راهبردی تئاتر خوزستان و انجمن هنرهای نمایشی شعبه خوزستان به منظور توجه جدی به مساله آب با شعار «آب، طعم زندگی» در آذر و دی ١٣٩٨ در استان خوزستان برگزار می‌شود.

محورهای مورد تأکید در دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر اهواز عبارت است از توجه خلاقانه به مفهوم شعار سال (رونق تولید) با موضوع جشنواره،  نقش آب بر زندگی انسان، پرداختن به تاریخ حیات انسان و تاثیر آب در زندگی جوامع دیروز تا امروز، تاثیر اقلیمی در کمبود و بحران بی آبی در آینده، رفتار جامعه ی ایران با مسئله مهمی به نام آب، سیره عملی پیشوایان در مصرف بهینه ی آب، سلسله چالش ها و مشکلات ناشی از کمبود آب، بررسی استفاده نادرست از منابع آب در کشور، بررسی پیامدهای زیست محیطی و اثرات روانی آن بر جامعه، ایجاد گفتمان فرهنگی با محوریت موضوع حیاتی و شرایط اقلیمی کشور با تاکید بر موضوع آب برای تولید آثار نمایشی، ایجاد شور و نشاط اجتماعی در میان مردم استان خوزستان به همراه ارتقاء بینش فرهنگی جامعه. 

بخش کودک و نوجوان و عروسکی:

بخش تئاتر کودک و نوجوان و عروسکی به صورت غیررقابتی است و نمایش‌های کودک و نوجوان و عروسکی با نگاه بدیع، منطبق بر رویکردها و محورهای موضوعی فراخوان و ایده‌های اجرایی خلاقانه به صورت صحنه ای مدنظر خواهد بود.

* آثاری که با شیوه‌های اجرایی خلاقانه و مبتکرانه تولید شده باشند در اولویت پذیرش خواهند بود.

* انتخاب آثـار بخش کودک و نوجـوان و عروسکی از طریق ستاد برگزاری جشنواره انجام می‌گیرد.

* آثار ارسالی در قالب دی وی دی تصویری ارزیابی می‌شوند.

تبصره: در صورت نیاز و بنا به تشخیص دبیرخانه برخی آثار به صورت زنده بازبینی مجدد خواهند شد.

* آثاری که به جشنواره راه پیدا می‌کنند حداقل سه اجرا در طول جشنواره خواهند داشت.

* ستاد برگزاری جشنواره مسؤولیتی در قبال ساخت دکور، دوخت لباس و چاپ اقلام تبلیغاتی نمایش‌ها نداشته و صرفاً خدمات معمول نصب دکور و آماده‌سازی صحنه را ارایه خواهد کرد.

* سقف پذیرش اثر در این بخش پنج نمایش خواهد بود است.

هنرمندان علاقه‌مند حداکثر تا تاریخ ٢٠ آبان ١٣٩٨ می‌توانند پنج حلقه سی دی تصویری نمایش خود به همراه  سایر مدارک مندرج در فراخوان را به آدرس دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

دبیرخانه دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر اهواز در خوزستان، اهواز، امانیه، خیابان فلسطین، کدپستی٤٨٣ ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، طبقه سوم، دبیرخانه دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر اهواز قرار دارد و ارتباط با آن از طریق شماره تماس ٠٩١٢٩٥١٤٨٢٠ و نمابر  ٠٦١٣٣٣٦٤٤١٦ و نشانی الکترونیکی  Email: khouz.nama@gmail.com میسر است.

دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر اهواز در پنج بخش مسابقه تئاتر صحنه‌ای ایران، تئاتر صحنه‌ای بین‌الملل، تئاتر خیابانی و محیطی، تئاتر کودک و نوجوان و عروسکی، مسابقه طرح و ایده نمایشنامه از ٢٨ آذر تا چهار دی ۱۳۹۸ به دبیری محمد جوروند در کلانشهر اهواز برگزار می‌شود.

مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار