تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۹
کد خبر: ۱۸۷۱۹۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره

 فرماندار ویژه خرمشهر با اشاره به روند آماده‌سازی زیرساخت‌ها در مرز شلمچه برای مراسم اربعین حسینی، از پیش‌بینی افزایش صددرصدی تردد زائران اربعین از این مرز خبر داد.

کورش مودت با اشاره به زیرساخت‌ها مرز شلمچه و افزایش 30 درصدی ظرفیت پارکینگ این مرز اظهار کرد: در حال حاضر اقدامات جهت توسعه 30 هکتار پارکینگ در حال انجام است و در این زمینه برای تامین ماشین‌آلات، از استان‌های بوشهر، کهگیلویه و بویر احمد، هرمزگان و فارس که معین خرمشهر تعیین شده‌اند کمک گرفته شده است. 

وی افزود: همچنین 12 گیت تردد اتباع خارجه در حال احداث است تا در مراسم اربعین امسال مورد استفاده قرار بگیرند. در مجموع امسال 36 گیت ورود و خروج زائران به صورت شبانه‌روزی در مرز شلمچه فعال خواهند بود. 

فرماندار ویژه خرمشهر تصریح کرد: تمهیدات لازم برای تامین  برق موکب‌ها در مسیر گذرگاه مرزی شلمچه پیش‌بینی شده است. در بحث تامین آب مواکب از سال گذشته مشکلاتی وجود داشت که در این زمینه با مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان هماهنگی‌های لازم انجام شده است. همچنین  با استان‌های معین هماهنگی انجام شده تا نسبت به تامین تانکر و مخازن آب همکاری کنند. طبیعی است به دلیل افزایش جمعیت و استفاده زیاد از آب، مشکلاتی در بحث آب پیش بیاید که هماهنگی‌ها جهت رفع مشکلات انجام شده است.

مودت عنوان کرد: سال گذشته 700 هزار زائر اربعین از مرز شلمچه تردد کردند که با توجه به رایگان شدن روادید سفر بین کشورهای ایران و عراق، پیش‌بینی می‌شود امسال شاهد افزایش صددرصدی و تردد یک تا دو میلیون زائر اربعین از مرز شلمچه  باشیم.
مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار