تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۸
کد خبر: ۱۸۷۲۶۱
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان با تاکید بر لزوم شناسایی و ثبت انبارها، گفت: انبارهایی که در سامانه جامع انبارها ثبت‌نام نکرده‌اند و یا مجوز نگرفته‌اند، در آینده نزدیک کالای آنها قاچاق محسوب می‌شود و پرونده احتکار برای این انبارها تشکیل خواهد شد.

 امیرحسین نظری در جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز که امروز (23 شهریورماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، در خصوص سامانه جامع انبارها اظهار کرد: اطلاعات و آمار وضعیت موجودی کالا در انبارها از ضروری‌ترین اطلاعات جهت تنظیم بازار و همچنین کنترل قاچاق کالا است که در این زمینه از سوی وزارتخانه صمت سامانه‌ای به عنوان سامانه جامع انبارها پیش‌بینی شده و کار آن در حال تکمیل است.

وی افزود: انتظار می‌رود دستگاه‌های درگیر در این زمینه کمک کنند تا انبارهای خوزستان شناسایی و در این سامانه ثبت و ضبط شوند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: در حال حاضر سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان از نظر تایید واحدهای ثبت‌نام شده در ردیف هشتم کشور قرار دارد که موقعیت خوبی است اما باید تلاش شود که در وضعیت بهتری قرار بگیریم.

نظری ادامه داد: واحدهای ثبت‌نام کننده در این سامانه، 28 هزار و 607 واحد بوده که تاکنون یک هزار و 760 واحد از این انبارها به نوعی تایید شده‌اند.

وی عنوان کرد: همچنین 22 هزار و 91 واحد در لیست انتظار قرار دارند که انتظار می‌رود با تکمیل اطلاعات مندرج در سامانه کمک شود تا این واحدها نیز به نوعی در سامانه تایید شوند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: یک خط تلفن مختص ارباب‌رجوع در خصوص سامانه جامع انبارها در نظر گرفته شده است. در این زمینه اراده جدی وجود دارد و باید همه دوستان مشارکت کنند تا انبارهای خوزستان زودتر شناسایی شوند.

نظری تصریح کرد: همچنین انبارهایی که در سامانه جامع انبارها ثبت‌نام نکرده‌اند و یا مجوز نگرفته‌اند، در آینده نزدیک کالای آنها قاچاق محسوب می‌شود و پرونده احتکار برای این انبارها تشکیل خواهد شد. انتظار می‌رود سازمان‌های درگیر مانند گمرک، جهاد کشاورزی، حمل و نقل و پایانه‌ها و دیگر سازمان‌ها تلاش کنند که به صورت خوداظهاری و یا با ارسال کتبی لیست انبارها به سازمان صنعت و معدن نسبت به ثبت انبارهای خود اقدام کنند.
مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار