تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۸
کد خبر: ۱۸۷۳۲۲
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان با اشاره به گزارش‌های ارائه شده از سوی دفاتر تسهیل‌گری و توسعه محلی خواستار توجه نهادهای حمایتی به زنان واجد شرایط در محلات حاشیه‌ای و کم‌برخوردار اهواز شد. 
 سیده فرانک موسوی در جلسه شورای اجتماعی که امروز (24 شهریورماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: در گزارش‌های ارائه شده از سوی دفاتر تسهیل‌گری و توسعه محلی؛ نکته قابل توجه، آمار زنان سرپرست خانواری است که تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی قرار ندارند.

وی افزود: ضمن اینکه در این گزارش‌ها آمار بی‌سوادی زنان بیشتر از مردان است و باید دستگاه‌های متولی به ویژه بخش نهضت سوادآموزی و آموزش پرورش در این زمینه اقدام کنند.

موسوی ادامه داد: همچنین نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای باید زنانی که شرایط لازم دارند را تحت پوشش خود قرار دهند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان گفت: طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار برای 500 زن در محلات حاشیه‌نشین اهواز اجرا شده که رو به اتمام است اما منطقه عین 2 جزو این طرح نبوده است.

موسوی عنوان کرد: استانداری خوزستان با راه‌اندازی دفاتر تسهیل‌گری، وظایف حاکمیتی خود را انجام می‌دهد اما این گزارش‌ها باعث می‌شوند که دستگاه‌های متولی بیشتر به وظایف خودشان توجه کنند و این وظایف را به صورت ویژه انجام دهند.
مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار