تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۹
کد خبر: ۱۸۸۴۴۳
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین:
 رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین، تشکیل ستاد ملی اربعین دانشگاهیان را اقدامی بسیار شایسته‌ عنوان کرد و گفت: اربعین پدیده‌ای قابل مطالعه از نظر جامعه شناختی و روانشناختی و اجتماعی است.

 حجت الاسلام و المسلمین حمید احمدی در سومین نشست ستاد ملی اربعین دانشگاهیان که شامگاه گذشته (چهاردهم مهر) با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سالن جلسات دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد، اظهار کرد: یکی از ابعاد نهضت امام حسین (ع) جنبه‌های محبت است. عشق انسان سه نوع است؛ یکی عشق اکبر یعنی عشق انسان به خداوند که پاک‌ترین و ناب‌ترین است، نوع دیگر آن، عشق انسان‌ها به انسان‌های کامل مانند عشق به امام حسین (ع) است که این محبت بخاطر منیت و منافع شخصی نیست. امروزه محبت به امام حسین (ع)، مذهب و کشور نمی‌شناسد و حرارتی در قلب‌ها است که خاموش نمی‌شود.

وی افزود: تشکیل ستاد ملی اربعین دانشگاهیان اقدام بسیار شایسته‌ای بود و از برکاتی است که باید قدر آن را دانست. اربعین پدیده‌ای قابل مطالعه از نظر روانشناختی و جامعه شناختی و اجتماعی است. با اینکه حضور در این رویداد کمترین منافع را برای اساتید دارد اما حضور آن‌ها همیشه پررنگ است.

حجت الاسلام و المسلمین احمدی ادامه داد: در موصل، بغداد، نجف و کربلا و همچنین ایران با اساتید نشست‌های زیادی برگزار می‌شود که امیدواریم این نشست ها باعث اعتلای مذهبی دانشگاه‌ها و تربیت فرزندان آینده باشد.

مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار