تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵
کد خبر: ۱۸۸۴۴۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
خیمه‌گاه مردم ولایتمدار بندر امام خمینی(ره) برای خدمت به زائران اربعین حسینی، از اسکان زائران در شهر تا موکب شباب فاطمیه مرز شلمچه، موکب قمر بنی‌هاشم ۵ کیلومتری کربلای معلی و موکب امام رضا(ع) بین‌الحرمین آماده خدمت رسانی است.
پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم می‌فرماید "شهادت امام حسین علیه‌السلام یک داغ سوزانی است در دل مؤمنین که هرگز به سردی نمی‌گراید (و هرگز از بین نخواهد رفت.)" عشق حسینی سالانه سیل  خروشان مومنان را به سوی خود می‌کشاند و آنها برای خدمت به زائران ابا عبدالله الحسین علیه‌السلام  از یکدیگر سبقت می‌گیرند.

مردم ولایتمدار بندر امام خمینی(ره) نیز همزمان با سیل مومنان سراسر کشور که به سمت کربلا در حرکت هستند، با راه‌اندازی ستاد مردمی اسکان زائران اربعین کار اسکان 3000 نفر از  عشاق حسین را بر عهده گرفته‌اند.

مردم بندر امام خمینی(ره) 3 موکب خدمت را از مرز شلمچه تا کربلای معلی برپا کردند، موکب شباب فاطمیه در عمود 300 مرز شلمچه خدمت به زائران اربعین را شروع کرده و موکب قمربنی هاشم در عمود 1313 کربلا و موکب امام رضا علیه‌السلام در بین‌الحرمین کربلای معلی، کار خدمت‌رسانی را بر عهده دارند.

موکب شباب فاطمیه در مرز شلمچه در حال خدمت‌رسانی به زائران اربعین است
منصور عیدانی مسئول اجرایی موکب شباب فاطمیه بندر امام خمینی(ره) اظهار داشت: موکب شباب فاطمیه به مدت 8 سال کار خدمت‌رسانی به زائران ابا عبدالله الحسین علیه‌السلام را از اول ماه صفر تا اربعین حسینی بر عهده دارد.
وی افزود: موکب شباب فاطمیه در عمود شماره 300 شلمچه پذیرایی صبحانه، نهار، شام و میان وعده به زائران حسینی را انجام می‌دهد.

موکب قمر بنی هاشم در 5 کیلومتری کربلای معلی اسکان 1000 نفر را بر عهده دارد

محمد بشارتی مدیر اجرایی موکب قمر بنی هاشم بندر امام خمینی(ره) اظهار داشت: موکب قمربنی‌هاشم بندر امام خمینی(ره) از سال 1394 تاکنون برای بار پنجم در 5 کیلومتری کربلا عمود 1313 مسیر پیاده‌روی اربعین نجف تا کربلا مستقر می‌شود.
وی درباره امکانات موکب قمربنی‌هاشم بندر امام خمینی(ره) عنوان کرد: از امکانات موکب قمربنی‌هاشم می‌توان به سرویس بهداشتی، حمام، نانوایی، آشپزخانه مجهز، مخزن آب‌بهداشتی 30هزار لیتری، تعمیرات کفش، اسکان زائران اعم از خواهران و برادران و خدمات پزشکی کامل نظیر ویزیت، دارو روزانه برای حدود 1000 نفر که توسط پزشکان و پرستاران از بندر امام خمینی(ره)، اشاره کرد.
مدیر اجرایی موکب قمربنی‌هاشم بندرامام خمینی(ره) افزود: روزانه 4000 پرس وعده غذایی صبحانه، نهار، شام و میان‌وعده بین عزاداران حسینی در موکب قمربنی‌هاشم و مسیر اربعین توزیع و علاوه بر آن  حدود 1000 نفر از خواهران و برادران را به‌صورت مجزا در موکب اسکان می‌دهد.

موکب امام رضا(ع) در بین‌الحرمین کربلا اسکان 470 نفر را بر عهده دارد
قربان درویشی مدیر اجرایی موکب امام رضا(ع) بندر امام خمینی(ره) اظهار داشت: موکب امام رضا(ع) توسط مردم بندر امام خمینی(ره) از سال 97 برای خدمت و رفاه به زائران شهر در کربلای معلی نزدیک بین‌الحرمین راه‌اندازی و به نام شهر بندر امام خمینی(ره) در عتبات عالیات ثبت شد.
وی افزود: موکب امام رضا علیه‌السلام در کربلای معلا، محله بوبیات، کنار نهر حسینیه، مقابل بشرةالعاشور قرار دارد.
درویشی در ادامه با بیان اینکه همکاری صمیمی برای هم‌افزایی بیشتر بین موکب امام رضا(ع) و موکب قمر بنی هاشم بندر‌امام‌خمینی(ره) برقرار است، تصریح کرد: ساختمان 4طبقه با ظرفیت اسکان روزانه 480 نفر برای بانوان و آقایان با امکانات سرویس بهداشتی مجهز و 3 وعده غذا، آماده خدمت‌رسانی به زائران امام حسین علیه‌السلام است.

بندر امام خمینی(ره) آماده اسکان 3000 نفری زائران اربعین حسینی است
داوود مجدم مسئول ستاد مردمی اسکان زائران اربعین بندر امام خمینی(ره) با بیان اینکه برای جلوگیری از حوادث جاده‌ای ناشی از خستگی زائران در مسیر رفت و برگشت به کربلا این ستاد شروع به فعالیت کرده است اظهار داشت: با همت حسینیه‌ها و مساجد سطح شهر ستاد مردمی اسکان زائران اربعین شبانه به 3000 نفر خدمت اسکان، سرویس بهداشتی مجهز و تغذیه را انجام می‌دهد.
وی افزود: ستاد مردمی اسکان زائران اربعین با محوریت هیئت رزمندگان اسلام بندرامام خمینی(ره) از 10 روز مانده به اربعین در مدت 20 روز کار خدمت‌رسانی به زائران را شروع می‌کند.
مجدم با بیان اینکه بندر امام خمینی(ره) محل عبور زائران استان‌های جنوبی، یزد، کرمان و اصفهان است بیان کرد:‌ تعمیر خودرو رایگان و خدمت پزشکی رایگان را با همکاری درمانگاه 400 واحد منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) علاوه بر اسکان به زائران ابا عبدالله الحسین علیه‌السلام ارائه می‌‌شود.
مسئول ستاد مردمی اسکان زائران اربعین بندر امام خمینی(ره) به بیان نقاط فاقد خدمت اشاره کرد و بیان داشت: مسیر آبادان به بندر امام خمینی(ره) جزء نقاط فاقد امکانات است و مشکلات زیادی به خاطر خستگی ناشی از سفر برای زائران ایجاد کرده که نیاز به توجه دارد.
وی افزود: استان‌های در مسیر عاشقان ابا عبدالله الحسین علیه‌السلام به خصوص زائران استان سیستان و بلوچستان ضرورت دارد جهت جلوگیری از حوادث جاده‌ای ناشی از خستگی، اسکان زائران را انجام و ادامه بدهند.

مرجع / تسنیم
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار