تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۰
کد خبر: ۱۸۸۴۹۲
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 مسئول واحد عتبات عالیات مدیریت حج و زیارت خوزستان گفت: ۲۳۲هزار و ۲۳۷ زائر خوزستانی تا ظهر روز دوشنبه ۱۵مهرماه در سامانه "سماح" سازمان حج و زیارت ثبت نام کردند.

محمد امین یاقوت افزود: تاکنون در مجموع ۲ میلیون و ۳۶۱هزار و ۵۸۷ نفر در کل کشور در سامانه سماح نام نویسی کرده‌اند که بر این اساس حدود ۱۰درصد کل زائران مشتاق به زیارت حرم امام حسین علیه السلام و شرکت در پیاده روی جهانی اربعین (از نجف اشرف تا کربلای معلا) را خوزستانی ها تشکیل می دهند که این افتخاری ماندگار برای این استان ولایی است.
وی با بیان اینکه نام نویسی زائران خوزستانی در سامانه سماح در روزهای آینده شتاب می‌گیرد، افزود: ثبت نام از زائران مشتاق اربعین تا ۲ روز مانده به روز اربعین ادامه دارد ولی تا پایان ماه صفر می‌توانند به شهرهای مقدس عراق عزیمت کنند.
نام نویسی در سامانه سماح برای زائران اربعین شرط لازم و اساسی برای سفر معنوی به کربلای معلا و نجف اشرف می باشد. ارائه گذرنامه معتبر که مدت زمان اعتبار آن کمتر از سه ماه نباشد تنها شرط نام نویسی در سامانه سماح است. 
نام نویسی در سامانه سماح و داشتن گذرنامه معتبر، تنها شرط عبورزائران اربعین حسینی از گذرگاه های مرزی چذابه و شلمچه و عزیمت به شهرهای مقدس عراق است.
حرکت خودجوش زائران اربعین حسینی از روزهای آغازین ماه صفر به سمت گذرگاه های مرزی چذابه در ۱۱۰کیلومتری شمال غرب اهواز و شلمچه در ۱۵کیلومتری غرب خرمشهر شروع شده و در چند روز مانده به روز اربعین شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین علیه السلام و یاران و اصحاب بزرگوار آن حضرت ، به اوج خود می رسد.
طبق تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران ، ۲۷مهرماه روز اربعین حسینی است. در عراق نیز همین روز ، اربعین است.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار