تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۷
کد خبر: ۱۸۸۵۶۵
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس ستاد اربعین نیرو‌های مسلح گفت:۲۰هزار نفر می‌توانند در موکب‌های سپاه در مرز‌ها شلمچه، چذابه، مهران و خسروی اسکان داشته باشند.
 سردار سید مجید میراحمدی رئیس ستاد اربعین نیرو‌های مسلح در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نیرو‌های مسلح اعم از نیروی انتظامی، سپاه پاسداران، بسیج، ارتش و وزارت دفاع با تشکیل قرارگاهی برای کمک و پشتیبانی هرچه بیشتر و موثرتر در این حماسه بزرگ، اقدامات گسترده‌ای در دستورکار دارند و همگی در تمام کمیته‌های ستاد مرکزی اربعین نقش داشتند.

جانشین اطلاعات و امنیت ستادکل نیرو‌های مسلح در ادامه گفت: نیروی انتظامی وظیفه ایجاد امنیت و بسترسازی برای تسهیل، کنترل و مدیریت تردد قانونمند زائران و نیز ایجاد امنیت در مرز‌ها را بر عهده دارد. سپاه در مرز‌های چهارگانه شلمچه، چذابه، مهران و خسروی حضور فعال دارد و امکان اسکان 5000 نفر را فراهم کرده است و در مجموع 20هزار نفر می‌توانند در موکب‌ها و استراحتگاه‌های سپاه در مرز‌ها اسکان داشته باشند.

سردار میراحمدی با بیان اینکه ظرفیت 30هزار نفری راهیان نور در خوزستان در اختیار زائران اربعین حسینی قرار گرفته است، گفت: کمک به برقراری امنیت و کمک‌های اضطراری و نیز مباحث رفاهی مانند اسکان و تغذیه و درمان از جمله وظایف سپاه پاسداران است که 170 هزار نفر نیز در عراق و در طول مسیر نجف و کربلا مستقر شده‌اند و با توجه به بازگشایی مرز خسروی در شهر حسینیه عراق 20 کیلومتری بغداد موکبی را برپاکرده تا زائران در این مسیر دچار مشکل نشوند.

وی افزود: سپاه در مسیر نجف به کربلا برای حفظ مواد غذایی و آب آشامیدنی در هر 5 کیلومتر سردخانه‌ای را آماده کرده است، همچنین 40 چشمه سرویس بهداشتی ، 1000 دستگاه اتوبوس و 500 دستگاه تریلی لبه‌دار در این مسیر برای جابجایی زائران به عراق در نظر گرفته است؛ افزون بر این 400 تریلی درحال خدمت رسانی و جابجایی وسایل موکب داران و 2 بیمارستان صحرایی در مهران و شلمچه با مجموع 60 تخت فراهم شده است.

سردار میراحمدی با اشاره به اینکه 10 پست امدادی در عراق و 500 پزشک داوطلب توسط نیرو‌های سپاه در عراق سازماندهی شده‌ است، افزود: در زمینه اعزام بالگرد و هواپیمایی نیز اقدامات خوبی صورت پذیرفته و سپاه در کنار نیرو‌های حشدالشعبی وظیفه مستشاری خود برای امنیت زائران را نیز برعهده دارد. افزون بر این، آماده‌سازی بیش از 300 هزار بسته پذیرایی شامل خشکبار، کیک، آبمیوه و سایر نیازمندی‌های زائران تهیه شده و همچنین بسته بندی آب آشامیدنی در مرز مهران از دیگر اقداماتی است که انجام شده است.

رئیس ستاد اربعین نیرو‌های مسلح ادامه داد: امور بهداشت، درمان و تامین امنیت در کنار وظیفه ترابری هوایی از وظایف ارتش جمهوری اسلامی است و با توجه به استقبال بی‌نظیر مردم از راهپیمایی اربعین حسینی افتخار داریم به عنوان خادم مردم خدمت کنیم. تسهیل‌گری و خدمات رسانی از جمله تامین وسیع آب آشامیدنی و همچنین امور حمل و نقل بر عهده وزارت دفاع قرار داده شده است.

وی گفت: اکنون در تمام زمینه‌های امنیتی و خدماتی در وضعیت مطلوبی قرار داریم و شاهد عبور قانونمند زائران هستیم، همه نهاد‌ها و مسئولان تلاش می‌کنند تا به بهترین شکل ممکن خدمتگزار مردم باشند و در این حماسه بزرگ سهم کوچکی ایفا کنند.

مرجع / تسنیم
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار