تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸
کد خبر: ۱۸۸۶۰۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر با بیان اینکه هر لحظه بر جمعیت زائران اربعین حسینی در مرز شلمچه افزوده می‌شود گفت: طی ۱۰ روز گذشته تاکنون ۳۶۲ هزار زائر اربعین از گذرگاه مرزی شلمچه عبور کردند.

کوروش مودت شمار عبور زائران اربعین حسینی از گذرگاه شلمچه در ۲۴ ساعت گذشته را ۸۶ هزار نفر بیان کرد و گفت: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش چشمگیری داشته و پیش بینی می شود تردد زائران از گذرگاه شلمچه به بیش از یک میلیون نفر برسد.

وی عمده تردد زائران خارجی از مرز شلمچه را کشورهای پاکستان، افغانستان و آذربایجان عنوان کرد و گفت: علاوه بر این زائرانی از کشورهای جنوب شرق آسیا از جمله مالزی، اندونزی در بین زائران اتباع خارجی دیده می شود.

مودت در خصوص مشکل آبرسانی به مواکب در شلمچه اظهار داشت: خط آبرسانی موکب های شلمچه مشکلی ندارد و آبرسانی با تانکر در حال انجام است اما با توجه به حجم جمعیت و افزایش مصرف اآب ین خط آبرسانی و تانکرهای آبرسان جوابگوی نیاز جمعیت زائران نیستند. برای تامین آب موکب ها در مرز شلمچه نیاز به احداث خط ویژه آبرسانی از شبکه آب شهری است.

اربعین پارسال بیش از ۵۳۵ هزار زائر ایرانی و خارجی از مرز شلمچه تردد کردند که از این تعداد ۳۹۶ هزار و ۶۷۲ زائر ایرانی و ۱۳۸ هزار و ۴۷۰ نفر زائر خارجی بودند.

شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر مهمترین گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی است.

حرکت کاروان‌های اربعین حسینی به سمت ۲ گذرگاه بین المللی چذابه و شلمچه در استان خوزستان با شتاب در حال انجام است.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار