تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶
کد خبر: ۱۸۸۶۰۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس اداره عملیات ویژه شرکت ملی حفاری خبرداد
 رئیس اداره عملیات ویژه شرکت ملی حفاری ایران از تحقق 14 هزار متر حفاری جهت‌دار در نیمه نخست سال جاری در مناطق نفتی خشکی و دریایی کشور خبر داد.

  قربانعلی کاظمی در این باره اظهار کرد: این میزان حفاری بر روی 34 حفره از جمله دو حلقه چاه افقی و 21 حلقه چاه جهت‌دار صورت گرفت.

وی افزود: همچنین بخشی از این متراژ مرتبط با حفر هشت حلقه چاه عمودی با کاربست موتور درون چاهی و سه مورد عبور از مانده حفاری است.

کاظمی، انجام پنج مورد عملیات مغزه‌گیری با بازیافت 222 متر و دو عملیات کنار گذر با ابزار ویپ استاک را بخش دیگری از عملکرد این واحد که زیر مجموعه مدیریت خدمات ویژه شرکت محسوب می‌شود، عنوان کرد.

رئیس اداره عملیات ویژه شرکت ملی حفاری ایران در زمینه مهمترین شاخص‌های عملکردی این بخش، اظهار کرد: اجرای تمامی خدمات مورد نیاز پروژه‌های  کلید در دست EPC  و EPD از جمله پروژه‌های 10+20 حلقه چاه در میدان نفتی آزادگان جنوبی، آذر، نفت شهر، دارخوین و هشت حلقه چاه اکتشافی از فعالیت‌های برجسته این واحد به شمار می‌آید.

وی گفت: این خدمات مشتمل بر حفاری به روش افقی و انحرافی (DIRECTIONAL/HORIZONTAL DRILLING)، جهت‌یابی و گاما (MWD&GAMMA RAY)، لاگ مقاومت سنجی (LWD RESISTIVITY)، جایرو (GYRO)، مولتی شات (MULTISHOT)، مغزه‌گیری (CORING) و باز کردن پنجره (WHIPSTOCK) است.

کاظمی، در خصوص توفیقات حاصله در این واحد تخصصی از ابتدای سال تاکنون، افزود: بهبود عملیات حفاری جهت‌دار از جمله موفقیت‌هایی است که در نتیجه اهتمام به تعمیرات به موقع تجهیزات و دقت و نظارت بیشتر در انجام فرآیند کار حاصل شد.

رئیس اداره عملیات ویژه شرکت ملی حفاری ایران افزایش سهم بازار حفاری جهت‌دار با وجود 24 شرکت داخلی و خارجی فعال در این عرصه در کشور، از 35 درصد به 40 درصد و پیگیری مستمر برای استفاده از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های سازندگان داخلی و مراکز علمی و پژوهشی در ارتباط با ساخت قطعات و تجهیزات را از دیگر توفیقات این اداره برشمرد.

وی با تاکید بر اینکه این اداره در زمان حاضر مجرب‌ترین متخصصان را در ارایه خدمات ویژه حفاری در اختیار دارد، توانمندی‌های کارشناسان و متخصصان این بخش در حفاری چاه‌های امدادی در جریان کنترل فوران چاه 147 رگ سفید و  کنگان 23 را یادآور و خاطرنشان کرد: این مجموعه از توان ارایه خدمات در بخش عملیات ویژه حفاری از صفر تا 100 برخوردار است.

کاظمی در ادامه به نگاه خاص به روش‌های نوین کنترل هزینه‌ها از جمله روش مهندسی هزینه خدمات تمام شده حفاری جهت‌دار، مغزه‌گیری و کنارگذر اشاره و اظهار کرد: این اداره از بخش‌هایی است که برای شرکت درآمدزایی قابل توجهی دارد و به همین منظور تلاش برای افزایش سهم بازار به نحو مطلوب در دستور کار است.

مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار