تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۲
کد خبر: ۱۸۸۶۳۱
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس اداره تعاون روستایی شهرستان حمیدیه خبر داد:
 رییس اداره تعاون روستایی شهرستان حمیدیه از آمادگی شبکه تعاون روستایی این شهرستان برای خشک کردن شالی تا پایان برداشت این محصول مهم خبر داد.
به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی خوزستان هادی نیسی گفت: شهرستان حمیدیه یکی از شهرستان های مهم در زمینه کشاورزی استان به شمار می رود و کشاورزان در زمینه کشت محصولات مهمی از قبیل گندم، کلزا و شالی نقش موثری دارند.
وی ادامه داد: در زمینه شالی که از 15 روز دیگر برداشت آن شروع می شود، 26 هزار هکتار از اراضی کشاورزی به زیر کشت رفته اند و رقمی معادل 72 هزار تن محصول به طور میانگین ظرفیت برداشت را به کشاورزان می دهد.
نیسی بیان داشت: یکی از لازمه های شالی وجود دستگاه های شالی خشک کن است که با استقرار یک دستگاه شالی خشک کنی در شرکت آفاق واقع در منطقه گمبوعه که ظرفیت 12 تن در 10 ساعت را داراست سعی در رفع نیاز کشاورزان و شالی کاران داریم.
رییس اداره تعاون روستایی شهرستان حمیدیه اضافه کرد: دستگاه شالی خشک کنی فوق با اشتغالزایی برای 10 نفر به صورت مستقیم این فرصت را به ما میدهد که با توجه به مهلت برداشت یک ماه برای شالی رقمی حدود 360 تن را خشک و تحویل کشاورزان و یا خریداران برنج بدهیم.
وی ادامه داد: با توجه به پیش بینی برداشت 72 هزار تنی شالی ، طبیعتا فرصتی بکر در اختیار سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در زمینه راه اندازی دستگاه های بوجاری و شالی خشک کنی در شهرستان فراهم است و این مهم می تواند ابتدا باعث رونق اقتصادی مناسب برای منطقه و کشاورزان و سپس باعث ایجاد اشتغالزایی برای جوانان مستعد این شهرستان شود.
نیسی گفت: در مدت زمان کشت شالی تعاون روستایی حمیدیه با همکاری دو شرکت آفاق و اقتصاد موفق به توزیع 9 هزار کیسه کود میان شالی کاران شده است و امیدواریم بتوانیم برنج درجه یک عنبربو را که برنج بومی استان خوزستان است به خوبی خشک کنیم.
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار