تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۹
کد خبر: ۱۸۸۶۵۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 مقامات مرزی عراق در نشست مشترک روزچهارشنبه با مسئولان مرزی و محلی ایرانی ، با پیشنهاد انتقال ۱۵۰ دستگاه اتوبوس از مرز چذابه به منظور جابه‌جایی زائران اربعین حسینی از مرز شیب عراق تا شهر العماره مرکز استان میسان این کشور موافقت کردند. به گزارش خبرنگار ایرنا، با موافقت طرف عراقی با انتقال اتوبوس های ایرانی به عراق از طریق مرز چذابه ، سرعت انتقال زائران اربعین حسینی به کربلای معلی  و نجف اشرف شتاب خواهد گرفت.
فرماندار دشت آزادگان  گفت: کاروان اتوبوس های ایرانی از فردا پنجشنبه ۱۹مهر با عبور از مرز چذابه (شیب عراق) کار انتقال زائران ایرانی اربعین حسینی را به شهر العماره که حدود ۷۰ کیلومتر با نقطه صفر مرزی چذابه فاصله دارد شروع می کنند.
حمید سیلاوی با اشاره به جمعیت زیاد زائران اربعین حسینی و کمبود خودروهای عمومی عراق در مرز چذابه(شیب عراق) بیان کرد: کار جابهجایی زائران اربعین تا شهر العماره توسط اتوبوس های ایرانی تا هرزمان که نیاز باشد ادامه می یابد.
وی با اشاره به هماهنگی و تعامل نزدیک مسئولان مرزی ، سیاسی و محلی ۲ کشور در مرز چذابه گفت: نشست های مشترک مرزی به منظور رفع مشکلاتی که در تردد زائران اخلال ایجاد می کند به صورت منظم برگزار می شود.
در ماه های اخیر جلسات مختلفی با مسئولان مرزی و سیاسی ۲ کشور در پایانه مرزی چذابه ایران و شیب عراق به منظور ایجاد هماهنگی لازم برای تردد روان و آسان زائران اربعین برگزار شده است.
چذابه در ۱۱۰ کیلومتری شمال غرب اهواز یکی از گذرگاه های رسمی و بین المللی برای تردد زائران ۲ کشور ایران و عراق است.
تا صبح روز چهارشنبه ۱۱۴ هزار زائر از پایانه مرزی چذابه به کربلای معلا و نجف اشرف مشرف شدند.
پیش بینی شده با حذف روادید برای زائران اربعین حسینی در امسال، شمار زائران ایرانی اربعین از ۲ میلیون زائر پارسال، افزایش قابل ملاحظه ای یابد.
شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر یکی دیگر از گذرگاه های رسمی عزیمت زائران اربعین حسینی در خوزستان است.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار