تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۱
کد خبر: ۱۸۸۶۶۱
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان خبر داد:
 

 رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به پیش بینی ۴۰ کد آمبولانس در مرز شلمچه و خرمشهر گفت: از این تعداد آمبولانس حدود ۱۵ کد آمبولانس در شلمچه و ۲۵ کد نیز در خرمشهر حضور دارند.

 شکرالله سلمان زاده عصر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه راهپیمایی عظیم اربعین در تقویم کاری ما قرار دارد و از ماه‌ها پیش با برنامه ریزی و اتخاذ تمهیدات لازم به استقبال این رویداد بزرگ رفتیم و نخستین ستاد اربعین دانشکده علوم پزشکی آبادان حدود چهار ماه پیش تشکیل شد، افزود: با توجه به اینکه شلمچه دومین مرز به لحاظ تردد زائران اربعین است و تنها مرزی خروجی برای اتباع خارجی در نظر گرفته شده، تمهیدات لازم در این باره از مدتها قبل اندیشیده شد.

وی اظهار کرد: داروهای مورد نیاز برای ارائه خدمات به زائران کربلای معلی از یک ماه پیش خریداری و در انباری مخصوص نگهداری شده ضمن اینکه در حوزه بهداشت، فعالیت‌های پیش‌بیمارستانی و همچنین درمان کارها تقسیم شده تا در ایام اربعین بدون هیچگونه مشکلی کار خدمات‌رسانی به زائران انجام شود.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان تصریح کرد: یکی از فعالیت‌های مهم، در حوزه بهداشت در پایگاه مراقبت‌های مرزی صورت گرفت به این ترتیب که در این روزها آموزش‌ها به صورت چهره به چهره و یا به کمک رسانه‌ها به زائران ارائه شد تا آنان در طول مسیر به بیماری خاصی مبتلا نشوند.

سلمان‌زاده با بیان اینکه به منظور جلوگیری از ورود هرگونه بیماری به داخل کشور کار غربالگری در مسیر برگشت زائران انجام می شود، یادآور شد: کارشناسان بهداشت محیط در مرز شلمچه به صورت شبانه روزی به زائران خدمات رسانی می کنند، این کارشناسان کیفیت آب و غذا را در منطقه به صورت مستمر کنترل و پایش می‌کنند.

وی با بیان اینکه خدمات فوریت ها در مرز شلمچه به صورت ۲۴ ساعته ارائه می شود، گفت: حدود ۱۵ کد آمبولانس در شلمچه مستقرند ضمن اینکه ۲۵ کد نیز در خرمشهر به صورت پیشتیان آمادگی لازم را دارا هستند، از امروز اتوبوس آمبولانس نیز در مرز مستقر می‌شود و از موتورلانس نیز در مواقع ترافیک شدید بهره خواهیم برد.

وی افزود: سه بیمارستان ولیعصر(عج) خرمشهر، آیت‌اله طالقانی آبادان و شهید بهشتی آبادان آمادگی کامل را برای خدمات‌رسانی به زائران دارند، در این ایام ۲۰ درصد تخت‌های این بیمارستان‌ها خالی نگه داشته شده تا در صورت نیاز و ضرورت بتوانیم از آنها استفاده کنیم.

سلمان‌زاده اظهار کرد: کار غربالگری و درمان سرپایی در درمانگاه مرز شلمچه انجام می‌شود و در صورت نیاز به اعزام بیمار به بیمارستان این کار نیز انجام می شود.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان تصریح کرد: در حوزه بهداشت حدود ۲۰۰ نفر، در حوزه درمان سرپایی ۱۰۰ نفر و در بخش فوریت‌های پزشکی نیز حدود ۱۰۰ نفر از کارکنان ما در شیفت‌های مختلف در مرز شلمچه فعالیت می‌کنند ضمن اینکه حدود ۵۰ دانشجوی داوطلب نیز در این ایام در مرز شلمچه حاضرند.

سلمان زاده با بیان اینکه در ایام اربعین خدمات فوریت‌های مامایی به صورت ۲۴ ساعته ارائه می شود، یادآور شد: سال آینده ساختمان دانشکده علوم پزشکی آبادان ساخته خواهد شد و خدمات رسانی از چادر به این ساختمان منتقل می‌شود.

مرجع / مـهـر
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار