تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۴
کد خبر: ۱۸۸۸۳۱
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
  رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور با بیان اینکه یکهزار کانون فرهنگی در اربعین امسال به زائران خدمات‌ فرهنگی ارائه می‌کنند گفت: به همت کانون‌های فرهنگی مساجد ۱۰ موکب در عراق و ۱۰۰ موکب نیز در ایران برپا شده است.

حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی شنبه در گذرگاه مرزی شلمچه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مهم‌ترین موکب کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در مرز مهران برپا شده است و مابقی موکب‌ها نیز در شهرهای کاظمین، کربلا و نجف برای ارائه خدمات فرهنگی و هنری به زائران فعالیت می کنند.

وی اظهار داشت: در مرز میرجاوه نیز یک کانون فرهنگی با وجود وضعیت نامناسب اقتصادی از زائران پاکستانی پذیرای می کند.

رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد با اشاره به برگزاری همایش جاماندگان اربعین افزود: این همایش روز اربعین در تهران برگزار خواهد شد. در این آئین موکب هایی در کنار مساجد مستقر خواهند شد و به زائران جامانده از مراسم اربعین خدمت رسانی می کنند.

وی تصریح کرد: همچنین سرودی با عنوان هوای تازه برای روز اربعین آماده شده که توسط هزار نفر از بچه مساجد اجرا می شود تا نوای اربعین را به گوش جهانیان برساند.

حجت الاسلام ارزانی افزود: بر اساس پیش بینی امسال بیش از سه میلیون نفر از ایران در همایش بزرگ اربعین شرکت می کنند و کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد به صورت خودجوش به شرکت کنندگان در پیاده روی اربعین خدمات فرهنگی و هنری ارایه می کنند.

وی افزود: کاری که در حوزه اربعین در کشور جمهوری اسلامی ایران انجام می‌شود قابل مقایسه نیست افزود: اربعین اقیانوس ژرفی است که در هر نقطه از آن گوهرهای بسیاری یافت می شود.

رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور از اجرای یک طرح پژوهشی با انجمن های علمی حوزه خبر داد و گفت:این طرح شامل پنج عرصه اقتصاد، سیاست، اخلاق، روانشناسی و جامعه شناسی است. در این طرح پژوهشی افرادی که تخصص حوزوی دارند به کشور عراق اعزام شدند تا همایش اربعین را از زوایای مذکور واکاوی کنند.

حجت الاسلام ارزانی روز شنبه با حضور در مرز شلمچه در استان خوزستان از موکب های مستقر در این گذرگاه مرزی دیدن کرد و در جریان روند خدمت رسانی به زائران اربعین قرار گرفت. 

از ابتدای ماه صفر تاکنون ۶۰۰ هزار زائر از شلمچه راهی کربلای معلا شدند.

 چذابه در فاصله ۱۱۰ کیلومتری شمال غرب اهواز و شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر ۲ گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی می باشد.

 حرکت زائران کربلا به سمت ۲ گذرگاه بین المللی چذابه و شلمچه در استان خوزستان در حالیکه هفت روز تا اربعین حسینی باقی مانده شتاب گرفته است.


مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار