تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶
کد خبر: ۱۸۸۸۴۳
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
امروز چذابه عاشقانی را میزبان است که در هوای معشوق خود بی‌قرار و با خود زمزمه می‌کنند «حب‌الحسین یجمعنا»؛ با این سفر کرده‌های مسیر دلدادگی، با مردمانی که گرما و گرد و غبار را در می‌نورند تا ندای «حب الحسین یجمعنا» بدهند هم سخن می‌شویم.
 کربلا تنها یک مکان و گوشه‌ای از کشوری دورتر از خاک وطن نیست، سفری معمولی که گاه‌گداری هوس رفتن به سرمان بزند و یا در برنامه های‌مان بگنجانمیش نیست؛ کربلا آرامش مومنان است و اشتیاق جوانان  است؛ راهی است برای دلدادگی با سالار شهیدان که قرن‌ها است نام و یاد و دلاوری‌هایش مشق روز و شبمان شده است.

در ادامه  با این سفر کرده‌های مسیر دلدادگی، با مردمانی که گرما و گرد و غبار  را در می‌نورند تا ندای «حب الحسین یجمعنا» را سر دهند هم سخن می‌شویم.

 از هم وطنان یزدی است و چذابه را برای حضور در راهپیمایی اربعین حسینی انتخاب کرده است  انگیزه حضور خود را عشق به اباعبدالله(ع) بیان کرد، اظهار داشت: حس و حال این سفره  واقعا قابل توصیف نیست، عشق به امام حسین(ع) همچون مغناطیسی هر ساله در زمان اربعین آزادگان جهان را به دور خودش جمع می‌کند؛ ان شاءالله بتوانیم جزء یاران واقعی امام زمان(عج) باشیم.

وقتی از او می‌پرسم سختی راه آن هم با کودک در اراده‌اش خلل وارد نکرده است، گفت: نه تنها خللی ایجاده نکرده بلکه به اراده‌ام افزوده است؛ تا برای رسیدن به زیارت سالارشهیدان محکم‌تر و با سرعت گام بردارم.

این زائر حسینی با اشاره به اینکه امسال دومین سالی است که راهی می‌شوم، ادامه داد: فرزندم را همراه آورده‌ام تا به یاد اهل البیت(ع) و با ذکر یا حسین مانوس شود. خیلی از زائرین اباعبدالله الحسین(ع) با فرزندان بیشتر راهی سفر عشق می‌شوند.

وقتی به سیل عظیم زائران توجه کنیم تنها نکته مهمی که می‌توان با عمق وجود لمس کرد پیاده‌روی افرادی است که یا سن آنچنانی ندارند و یا اینکه با قامت خمیده و یا اینکه با سن بالا در حال پیاده‌روی هستند. حاج عباس باقری که مسافری دلداده  به عشق حسین و از اصفهان  میهمان چذابه است، اظهار داشت: حضور میلیونی مردم در اربعین حسینی از مغناطیسی حسینی سرچشمه می‌گیرد و چون بزرگترین آهن ربای جهان میلیون‌ها انسان عاشق را به خود فرا می‌خواند.

وی با بیان اینکه چهار است هر سال خودم را به راهپیمایی اربعین می‌رسانم، افزود: به کربلا رفتن آن هم در روزهایی مانند اربعین سعادت بزرگی است که هرکس برای رسیدن به آن تلاش می‌کند. این سفر با بقیه سفرها فرق دارد کسانی که رفته‌اند می‌دانند که از سر از پا نشناختن یعنی چه.

حاج عباس باقری با بیان اینکه  افتخار می‌کنم که در این مسیرگام برداشته‌ام و توفیق شد تا خود را به بهشت بی‌کران عشق برسانم، ادامه داد: گرما، سرما و خستگی جایگاهی ندارد؛ با این سن و سال نه تنها که خسته نیستم خیلی هم خوشحال هستم و خدارا هزار مرتبه شاکر هستم که توفیق زیارت حسین(ع) را نصیب من کرد. فرج  و سلامتی امام زمان(ع) را از امام حسین(ع) درخواست می‌کنم.

زائران می‌آیند و هرطور که می‌شود و رنج کیلومترها سفر را به جان می‌خرند تا جذب مغناطیس این راه شوند، به سراغ دیگر زائری که  با سه فرزند خود رهسپار سفر عشق شده رفته و از او در مورد علاقه‌اش به این سفر سوال پرسیده، وی اظهار کرد: اولین بار است که راهی سفر کربلا می‌شوم.

این زائر در پاسخ به سوال خبرنگار ما که پیاده‌روی آن هم با سه فرزند کودک  سخت نبوده، گفت: برای رسیدن به اربعین حسینی هیچ چیزی مرا از راه باز نخواهد داشت چرا که برای شوق بارگاه امام حسین(ع) راه را آغاز کرده و در این راه نورانی لحظه‌ای خم به ابرو نمی‌آورم. هر چقدر که سخت باشد به سختی رنج‌ها حضرت زینب(س) نخواهد بود.

او که بغض در گلویش رسوب کرده، گفت: ان شاءالله هرسال رزق و رزی ما سفره اربعین باشد.

مرجع / تسنیم
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار