تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۷
کد خبر: ۱۸۸۸۶۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 تیم پزشکی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان خوزستان روز شنبه به منظور ارایه خدمات درمانی و بهداشتی به زائران اربعین حسینی از مرز چذابه راهی کربل

ای معلا شد.  این تیم پزشکی متشکل از ۹ پزشک ، پرستار و بهیار است و تا بازگشت زائران اربعین حسینی به وطن در کربلای معلا مستقر خواهد بود. 
دکتر صادق جلیلی مدیر درمان تامین اجتماعی و فرمانده بسیج جامعه پزشکی خوزستان با ابراز خرسندی از توفیق تشرف به عتبات عالیات و شرکت درهمایش بزرگ اربعین حسینی ، مدت زمان حضور این تیم درمانی را ۱۰ روز اعلام کرد و افزود:حضور تیم درمانی و عزیمت آنها به عراق و ارایه خدمت به زائران اربعین حسینی به صورت خودجوش و داوطلبانه انجام شده است.  
تیم پزشکی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان خوزستان  پارسال نیز به مدت ۱۰ روز در کربلای معلا به زائران اربعین حسینی خدمات بهداشتی و درمانی ارایه کرد.
ارایه خدمات پزشکی و بهداشتی جمعیت هلال احمر ، دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ، بهداری نیروی انتظامی ، ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه در مرزهای چذابه و شلمچه به صورت شبانه روزی در حال انجام است.
حرکت تدریجی زائران اربعین حسینی از اول ماه صفر شروع شده و در تا چند روز مانده به اربعین به اوج خود می رسد.
مرز چذابه در ۱۱۰ کیلومتر شمال غرب اهواز و شلمچه در ۱۵کیلومتری غرب خرمشهر ۲ گذرگاه رسمی تردد زائران اربعین حسینی در خوزستان است.
اربعین پارسال ۵۵۰هزار زائر از شلمچه و ۲۳۷هزار زائر چذابه برای حضور در همایش جهانی پیاده روی اربعین به نجف اشرف و کربلای معلا عزیمت کردند.
بر اساس تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران ، ۲۷مهرماه روز اربعین است. در عراق نیز همین روز اربعین شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت سیدالشهدا (ع) است.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار