تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۴
کد خبر: ۱۸۹۳۵۳
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
  جانشین ستاد اربعین ارتش در منطقه چذابه گفت: تاکنون بالغ بر پنج هزار نفر به بیمارستان صحرایی ارتش در مرز چذابه مراجعه کننده داشتیم.

امیر خدابخش سلیمانی  اظهار کرد: از ۱۳ مهرماه امسال استقرار بیمارستان صحرایی ارتش در مرز چذابه به اتمام رسید و مجموعه بیمارستانی ارتش برای ششمین سال در این مرز برپا شد.

وی افزود: هر سال در ایام اربعین به زائران حسینی خدمات رسانی های مطلوبی داشتیم ولی امسال با توجه به جانمایی خوب این بیمارستان (روبروی گیت نیروی انتظامی) مدخل ورود و خروج زائران حسینی این خدمات رسانی ها بهتر ارائه می شود چون زائران به محض بازگشت از سفر در صورت وجود علائم بیماری سریعا به بیمارستان اعلام و اقدام لازم برای آنها انجام می شود.

جانشین ستاد اربعین ارتش در منطقه چذابه تصریح کرد: تاکنون بالغ بر ۵ هزار نفر به بیمارستان صحرایی ارتش در مرز چذابه مراجعه کننده داشتیم که خوشبختانه این بیمارستان توانسته است جوابگوی این تعداد از مراجعه کنندگان بیمار بشود.

سلیمانی ادامه داد: این بیمارستان ۶۰ تخت‌خوابی در شرایط بحرانی امکان بستری ۱۰۰ نفر در بخش های مختلف را دارد.

وی بیان کرد: پزشک های عمومی و متخصص، اطفال، بیهوشی، زنان و زایمان، رادیولوژی، آی سی یو، جراح پلاستیک، مغز و اعصاب، قلب، دندانپزشک، آزمایشگاه و پرستار زن و مرد در این بیمارستان فعال هستند.

جانشین ستاد اربعین ارتش در منطقه چذابه با اشاره به فعالیت های سه شیفته بیش از ۸۰ نفر نیروی متخصص و پرستار در این بیمارستان گفت: بیمارستان صحرایی ارتش هرآنچه برای یک بیمارستان مهیاست، از اتاق عمل تا داروخانه را دارد.

سلیمانی با اشاره به اینکه ارتش بالغ بر دو هزار نفر نیرو در منطقه مستقر کرده ایم، عنوان کرد: برای پوشش امنیتی جاده عبدالخان تا بستان، جاده نفت، جاده برگشت از پایانه تا یادمان چذابه و همچنین پوشش امنیتی مرز نیز فعالیت داریم.

وی با اشاره به کنترل هوایی ۱۶۸ کیلومتر از مسیر مرزی گفت: استقرار توپ های ضد هوایی، استقرار یگان های جنگ نوین در مرزهای شلمچه و چذابه و همچنین استقرار یگان های ارتباطی در منطقه مرزی نیز از دیگر فعالیت های ارتش برای خدمات رسانی مطلوب به زائران حسینی است.

جانشین ستاد اربعین ارتش در منطقه چذابه با اشاره به فعالیت نانوایی سیار ارتش در مرز چذابه گفت: آشپزخانه ای را در مرز چذابه برپا کردیم که روزانه یک‌هزار و ۵۰۰ پرتاش و ۳ هزار پرس غذای گرم را میان زائران حسینی توزیع می‌کند.

سلیمانی بیان کرد: چهار تیم اورژانس هوایی در مرز چذابه مستقر هستند که به عنوان تیم رابط چهار فروند بالگرد آماده باش فعالیت می کند.

وی خبر داد: ارتش چهار موکب در کنار بیمارستان صحرایی چذابه، یادمان چذابه، یادمان دهلاویه و همچنین پادگان دوکوهه اندیمشک برپا کرده است‌.

جانشین ستاد اربعین ارتش در منطقه چذابه در پایان عنوان کرد: ارائه خدمات فرهنگی، پذیرایی میان وعده، توزیع غذای گرم روزانه، برپایی نماز جماعت، برگزاری مراسم ادعیه، پاسخگویی به شبهات دینی و احکام شرعی، سخنرانی های مذهبی و همچنین توزیع بسته های فرهنگی از جمله خدمات رسانی های مواکب ارتش در استان خوزستان هستند.

مرجع / مـهـر
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار