تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۶
کد خبر: ۱۸۹۴۱۷
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 فرمانده پایگاه دریایی خرمشهر گفت: از ابتدای ماه صفر تاکنون پنج هزار و ۵۳۰ زائر برای گرفتن خدمات درمانی به بیمارستان صحرایی ارتش مستقر در مرز شلمچه مراجعه کردند.

ناخدایکم ستاد جلیل مقدم روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یک بیمارستان صحرایی ۵۰ تخت‌خوابی تخصصی با پزشک متخصص طب اورژانس به زائران اربعین حسینی در مرز شلمچه خدمات‌رسانی می‌کند.

وی افزود: در این بیمارستان صحرایی۲ دستگاه آمبولانس و ۲دستگاه خودروی واکنش سریع مستقر شده و در طول این مدت ۱۲ بیمار بدحال به بیمارستان ولیعصر و درمانگاه پایگاه دریایی خرمشهر منتقل شدند.
وی به مجموع فعالیتها و ارائه خدمات این پایگاه در ایام اربعین در مرز شلمچه به زائران اشاره کرد و گفت: از ابتدای استقرار ۲ موکب در این مرز ضمن توزیع بیش از ۱۷ هزار پرس غذا، پنج هزار و ۶۶۸ نفر زائر اسکان داده شد. 
ناخدایکم مقدم در ادامه گفت: به منظور تسهیل تردد و انتقال زائران از خرمشهر تا مرز شلمچه و برعکس سه دستگاه مینی‌بوس به کارگرفته شد و تاکنون چهارهزار و۵۰۰ نفر در این مسیر به مقصد انتقال داده شدند.
فرمانده پایگاه دریایی خرمشهر ضمن اشاره به توزیع روزانه ۱۶۰ هزار لیتر آب شرب در میان موکب‌های شلمچه توسط این پایگاه گفت: همچنین با توجه به دراختیار داشتن دستگاه یخ‌ساز روزانه ۱۶۰ قالب یخ بین موکب‌های شلمچه توزیع می‌ کنیم.

ناخدایکم ستاد مقدم با بیان اینکه اکنون موج بازگشت زائران آغاز شده افزود: موکب‌های این یگان تا ۲۸ ماه صفر به زائران خدمات‌رسانی می‌کنند.

وی گفت: بیمارستان صحرایی تا ۳۰مهرماه و پایان بازگشت زائران از سفر عتبات عالیات در مرز شلمچه مستقر است.
وی افزود: برای بازگشت زائران نیز روزانه سه وعده غذایی پیش‌بینی شده و تا ۲۸ ماه صفر میزبان زائران ابا عبدالله الحسین (ع) می‌باشیم.
فرمانده پایگاه دریایی خرمشهر گفت: با توجه به اینکه اکثر زائران بازگشتی با خودروی شخصی قصد عزیمت به شهرهای خود را دارند توصیه می کنیم قبل از حرکت حتما در موکب‌ها و محل‌های در نظر گرفته شده استراحت کنند و با عجله و شتاب اقدام به رانندگی نکنند به توصیه نیروهای نظامی، انتظامی، راهور و پلیس راه توجه داشته باشند تا به سلامت به مقصد خود برسند.

بیش از ۴۰۰موکب مردمی از میدان مقاومت خرمشهر تا پایانه مرزی شلمچه مستقر شده و به زائران خدمات‌رسانی می‌کنند.

 حرکت خودجوش زائران اربعین حسینی به سمت گذرگاه‌های مرزی چذابه در ۱۱۰کیلومتری شمال غرب اهواز و شلمچه در ۱۵کیلومتری غرب خرمشهر از روزهای آغازین ماه صفر شروع شده و همچنان ادامه دارد.

شلمچه در ۱۵کیلومتری غرب خرمشهر مهمترین گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی است.


مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار