تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۷
کد خبر: ۱۸۹۴۱۹
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 فرمانده قرارگاه اربعین در پایانه مرزی چذابه گفت: بازگشت زائران از پایانه مرزی چذابه در امنیت کامل انجام شده و انتظار می‌رود زائران اربعین توصیه‌های ایمنی پلیس را برای حفظ سلامت خود جدی بگیرند.

سرهنگ سعید یاری  در پایانه مرزی چذابه با اشاره به تمهیدات لازم برای برقراری امنیت در مسیر بازگشت زائران اربعین حسینی اظهار داشت: اکنون اقداماتی خوبی برای روانتر کردن تردد زائران اربعین در گذرگاه مرزی انجام شده در حال حاضر شاهد ورود زائران بدون هیچ مشکلی به کشور هستیم.

وی افزود: تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی برای جابه جایی زائران از جمله اقداماتی بود که تا اندازه زیادی تردد زائران را آسان‌تر کرد .

فرمانده قرارگاه اربعین در پایانه مرزی چذابه ادامه داد: اگر چه  ورود زائران نسبت به روزهای گذشته افزایش قابل توجهی داشته اما با این وجود گره ترافیکی در جاده های منتهی به مرز وجود ندارد و خروج زائران از پارکینگ‌ها به صورت روان است.

وی بیان کرد: انتظار می رود زائران اربعین ورود خود را به کشور مدیریت کرده و بیشتر مراقب وسایل شخصی خود باشند .

سرهنگ یاری گفت: با توجه به اینکه زائران سفر سختی را پشت سر گذاشته‌اند توصیه می شود آن‌هایی که با خودروی شخصی آمده اند، بلافاصله برای بازگشت به شهرهای مورد نظر اقدام نکنند و ساعتی را در موکب های مستقر در پایانه مرزی چذابه استراحت کنند تا شاهد سوانح رانندگی ناشی از خواب‌آلودگی رانندگان نباشیم.

وی اظهار داشت: در روزهای گذشته به دلیل خواب‌آلودگی، سوانح ناگواری ناشی از خواب آلودگی درجاده‌های منتهی به مرز رخ داده که انتظار می‌رود زائران در این زمینه توصیه های پلیس را جدی‌تر بگیرند.

از ابتدای ماه صفر تا روز جمعه سه میلیون و ۴۰۰ هزار زائر از مرزهای چهارگانه کشور راهی عتبات عالیات شدند و ۲ میلیون نفر نیز به کشور بازگشتند.

از این تعداد  ۶۲۰ هزار و ۶۳۰ زائر اربعین حسینی از مرز چذابه به عراق، تردد کردند .

 حرکت زائران اربعین حسینی از مرزهای چهارگانه کشور که از اول ماه صفر آغاز شده همچنان ادامه دارد.

در اربعین امسال ۶۵۴ هزار زائر از مرز چذابه تردد کردند که از این تعداد در ۲۴ ساعت گذشته ۳۱ هزار زائر و در مجموع بیش از ۲۵۰ هزار زائر به کشور بازگشته اند.

چذابه در ۱۱۰کیلومتری شمال غرب اهواز و شلمچه در ۱۵کیلومتری غرب خرمشهر ، ۲ گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین هستند.


مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار