تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۱
کد خبر: ۱۸۹۵۱۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 معاون اوقاف و امور خیریه استان خوزستان گفت: کسانی به دنبال ایجاد اختلاف و تفرقه بین دو ملت ایران و عراق هستند که منافعشان از ایجاد وحدت در منطقه خاورمیانه به خطر می افتد.

فایر فائزی اظهار کرد: زیارت اربعین بزرگترین دستگاه تبلیغاتی شیعه است که باعث می شود همه مردم جهان با توجه به سرعت انتقال اطلاعات در جهان امروز با اسلام و تشیع حسین بن علی (ع) و راه ایشان آشنا شوند.

وی افزود: مهمترین پیامی که می شود از زیارت اربعین گرفت، بحث ظهور امام زمان (عج) و بحث انتظار برای فرج است.

معاون اوقاف و امور خیریه خوزستان بیان کرد: زیارت اربعین همایش وحدت همه مسلمانان و غیرمسلمانان در یک اجتماع بزرگ است و این امر زمینه ساز فرج حضرت حجت می شود و برای همین دشمنان اسلام، انقلاب و تشیع نمی خواهند اربعین در صدر اخبار دنیا قرار بگیرد.

فائزی تصریح کرد: اربعین شناخت بیشتر مردم دنیا نسبت به تشیع و حسین بن علی(ع) و راه ایشان را به دنبال دارد.

وی تصریح کرد: یکی از مهمترین نکات پیاده روی اربعین مانور قدرت تشیع و اسلام ناب محمدی است که باعث عزت و اقتدار شیعه و همچنین معرفی اسلام حقیقی به مردم منطقه خواهد بود؛ دنیا از قدرت گرفتن قطب جدیدی به نام تشیع در مهم ترین منطقه دنیا یعنی خاورمیانه  وحشت دارد و برای همین بسیار پیگیر است تا به هر طریقی مانع حرکت اربعین و انتشار این حرکت عظیم شود.

معاون اوقاف و امور خیریه خوزستان عنوان کرد: به فضل الهی دشمنان نمی‌توانند میان زائران حسینی تفرقه بیندازند و انشاالله اربعین در آینده نزدیک مقدمه ظهور حضرت حجت است.

وی افزود: یکی از محاسن پیاده روی اربعین انتقال فرهنگ ها و آدابی است که در کشورهای مختلف وجود دارد و همه زائران حسینی در حرکتشان از نجف تا کربلا در کنار هم  هستند و از آیین و ادیان با رنگ های مختلف در حرکت و برای استراحت نیز در کنار هم قرار می گیرند و نسبت به اخبار و اطلاعاتی که در  کشورهایشان می گذرد، همدیگر را مطلع می کنند.

معاون اوقاف و امور خیریه خوزستان یادآور شد: مهم ترین راز پیاده روی اربعین آماده سازی عالم برای ظهور فرج است و حتما این اتفاق خواهد افتاد.

فائزی عنوان کرد: کسانی به دنبال ایجاد اختلاف و تفرقه بین دو ملت ایران و عراق هستند که از اتحاد شیعه و سنی احساس خطر می کنند و منافعشان از ایجاد وحدت در منطقه خاورمیانه به خطر می افتد؛ این ها در وهله اول صهیونیست و بعد هم آمریکا، انگلیس و برخی کشورهای اروپایی دیگر هستند.

وی در پایان گفت: وحدت یعنی ایجاد آرامش امنیت ملی، توسعه و رونق اقتصادی یعنی دور شدن ملت‌ها از وابستگی و بسیاری موارد دیگر، پس قدم برداشتن در این مسیر برخلاف سیاست های دشمن خواهد بود.

مرجع / مـهـر
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار