تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۵
کد خبر: ۱۸۹۵۲۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 استاندار خوزستان گفت: در تفاهم‌نامه بین استانداری خوزستان و شهرداری ملاک انتخاب تنها اثربخشی و قدرت ایجاد توازن در شهر است تا بخشی از مشکلات این شهر حل شوند.

 غلامرضا شریعتی در نشست انعقاد تفاهم‌نامه بین استانداری خوزستان و شهرداری اهواز برای توسعه و تسریع در اجرای پروژه های عمران کلانشهر اهواز خاطر نشان کرد: پیشنهاد می شود یک کمیته چهار نفره از نمایندگان استانداری خوزستان و شهرداری اهواز برای انتخاب پروژه ها تعیین شود.

وی تصریح کرد: همچنین تفاهم نامه ای برای توسعه جاده ساحلی رودخانه کارون با شهرداری های اهواز، ویس، ملاثانی و شیبان بسته شده است البته بخشی از اجرای این پروژه بر عهده شرکت نفت است که درحال حاضر پروژه در این قسمت فعال نیست.

 شریعتی با اشاره به اینکه نفت مانع توسعه اهواز است افزود: به وزیر نفت پیشنهاد تعیین مشاور امور شهری و حوزه نفت داده شده تا طراحی پروژه های عمرانی اهواز به گونه ای باشد که ضمن در نظر گرفتن منافع نفت باعث توسعه این کلانشهر شود.

وی بیان کرد: احداث پل نهم بر روی رودخانه کارون یکی دیگر از پروژه های مهم در حوزه حمل و نقل شهر اهواز است که ساخت خود پل به اتمام رسیده و شهرداری باید اراضی اطراف پل را برای ساخت جاده تملک کند.

استاندار خوزستان در بخشی دیگری گفت: تاکنون بیش از ۲میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در ایام اربعین از مرزهای خوزستان تردد کرده اند و همچنان این خدمات رسانی ها ادامه دارد.

شریعتی با اشاره به افزایش تعداد زوار نسبت به سال گذشته افزود: مرزهای خوزستان امسال در خدمات رسانی به زوار جزء مرزهای برتر کشور بوده اند.

هدف از انعقاد این تفاهم نامه ۲هزار و ۸۰۰ میلیارد ریالی ارتقای کیفیت زیست در شهر اهواز به ویژه در حوزه های زیرساختی، زیباسازی و حمل و نقل است، اعتبار این تفاهم نامه به صورت ۵۰-۵۰ از محل منابع داخلی شهرداری اهواز و تامین اعتبار دولت است.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار