تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵
کد خبر: ۱۸۹۵۲۹
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس اداره محیط زیست شهرستان شوشتر گفت : استفاده از سموم کشاورزی در کشت و صنعت کارون در سال زراعی جاری ٢۵ تا ٣٠ درصد کاهش یافت.

بهروز نجاتی بیان کرد : کشت جدید امسال در سطح چهار هزار هکتار از اراضی این شرکت انجام شده که با پیگیری استفاده از روش های مکانیکی ، بیولوژیکی و استفاده مجدد از بقایای نیشکر افزایش و استفاده از سموم شیمیایی کاهش چشمگیری داشته است.

وی افزود : پس از پرورش و استفاده از زنبور تلنموس علیه آفت سزامیا و حذف صددرصدی آفت کش‌های شیمیایی، این شرکت در راستای اقدامات زیست محیطی خود برای کاهش سموم شیمیایی و علف کش ها نیز تلاش کرده است.

رییس اداره محیط زیست شهرستان شوشتر ادامه داد : این شرکت با رویکرد بیشتر به سمت روش های مکانیکی چون استفاده از کولتیواتور و روتیواتور برای ازبین بردن علف های هرز بین فاروها، میزان مصرف سموم شیمیایی علف کش خود را نسبت به سال‌های گذشته ٢۵ تا ٣٠ درصد کاهش داد.

وی گفت: استفاده بیشتر از بقایای نیشکر به عنوان کود گیاهی و پوشش فضاهای بین فاروها نیز رویکردی است که در سال زراعی جاری در این شرکت مورد توجه قرار گرفته و باعث جلوگیری از رشد علف های هرز و به تبع آن جلوگیری از آتش زدن بقایا و ضایعات نیشکر شده است.

شرکت کشت و صنعت نیشکرکارون از شرکت های تولیدی شهرستان شوشتر محسوب می شود.
شرکت خوراک دام کارون، شرکت فورفورال، شرکت نئوپان کارون، شرکت پرورش ماهی کارون، شرکت کاغذسازی کارون از صنایع جانبی کشت و صنعت کارون به شمار می آیند.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار