تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۶
کد خبر: ۱۸۹۵۵۸
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان دزفول گفت: در ۷ هزار هکتار از اراضی دزفول شالی کشت‌شده که به‌طور میانگین حدود ۲۰هزار تن برداشت می‌شود همچنین ۱۴ هزار هکتار ذرت کشت‌شده که حدود ۱۰۰هزار تن برداشت می‌شود.
  محمد مهرپرور امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به موقعیت مطلوب شهرستان دزفول در حوزه کشاورزی به دلیل وجود منابع آبی و خاک مساعد  اظهار داشت: ازاین‌رو در تمامی فصول سال تعاون روستایی بایذ آمادگی لازم جهت خرید محصولات مختلف کشاورزی از کشاورزان و همچنین توزیع بذور ، کود و آماده‌سازی مراکز خرید خود را داشته باشد.

وی شروع خرید شالی و ذرت از کشاورزان را از اوایل آبان ماه پیش‌بینی کرد و افزود: در 7 هزار هکتار از اراضی دزفول شالی کشت‌شده که به‌طور میانگین حدود 20هزار تن برداشت می‌شود همچنین 14 هزار هکتار ذرت کشت‌شده که حدود 100هزار تن برداشت می‌شود.

رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان دزفول با اشاره به این‌که  بخش خصوصی و سایر بخش‌ها نیز ذرت و شالی کشاورزان را خریداری می‌کنند عنوان کرد: ازآنجایی‌که خرید بخشی از محصولات کشاورزان توسط تعاون روستایی صورت می‌گیرد به دنبال تأمین اعتبار از طریق تبصره 18 و یا سایر بخش‌ها برای خرید دو محصول ذرت و شالی هستیم.

مهرپرور گفت: خوشبختانه طی جلساتی که در شهرستان برگزارشده ، مسائلی ازجمله تأمین سوخت برای حمل‌ونقل شالی از مزرعه تا شالی خشک‌کنی، اعتبار برای خرید ، آمادگی سنجی برای باسکول‌ها و رطوبت‌سنج‌ها مدنظر قرار گرفت.

وی در خصوص خرید ذرت شهرستان دزفول تصریح کرد: در شهرستان دزفول 14 هزار هکتار ذرت علوفه‌ای و دانه‌ای کاشته شده و ظرفیت برای خشک‌کردن تمامی ذرت در شهرستان موجود است و حتی می‌توانیم از سایر شهرستان‌ها خرید داشته باشیم.

رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان دزفول خاطرنشان کرد: اداره تعاون روستایی دزفول از ابتدای سال جاری تا پایان شهریورماه 7 هزار تن انواع کود را توزیع که بیش از 5 هزار تن آن مربوط به کشت پائیزه بود و برنج و ذرت هم جزء اقلام کشت پائیزه به شمار می‌روند، همچنین اینکه برای کشت گندم و کلزا در حال واردکردن کود هستیم و این روند ادامه دارد.

مرجع / تسنیم
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار