تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۸
کد خبر: ۱۸۹۵۸۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 رئیس شورای کارگری نیشکر هفت‌تپه گفت: متأسفانه در حال حاضر هیچ‌کس از مسؤولان استان در فکر رسیدگی به مطالبات به‌حق کارگران و کارکنان نیشکر هفت‌تپه نیست.  

عظیم سرخه رئیس شورای کارگری نیشکر هفت‌تپه اظهار کرد: از تاریخ 1/7/98 کارفرما قرارداد حدود 20 نفر از کارکنان نیشکر هفت‌تپه را به دلایلی تمدید نکرد و گفت با این 20 نفر نمی‌توانم قرار داشته باشم.

وی افزود: با وقوع این ماجرا کارکنان هفت‌تپه نیشکر الآن حدود 30 روز است که اعتراضاتی دارند و هیچ‌کس از مسوولین استان پیگیر حل ماجرا نیست.

سرخه ادامه داد: یکی از مدیران کار در استان گفته است که کارفرما حق اخراج کارکنان را دارد و متأسفانه باید گفت وقتی یک مدیر کار به این راحتی حق اخراج کارگران و کارکنان را به کارفرما می‌دهد دیگر از باقی مسئولین استانی انتظاری برای حل مشکلات استان و رسیدگی به مطالبات و منافع مردم  نیست.

رئیس شورای کارگری نیشکر هفت‌تپه عنوان کرد: در حال حاضر از آن 20 نفر کارگری که  توسط کارفرما اخراج شده بودند، 17 نفر به کار بازگردانده شده‌اند و 3 نفر دیگر از جمله من که رئیس شورای کارگری نیشکر هفت‌تپه هستم و حدود 45 روز است به علت پیگیری مطالبات به‌حق کارگران اخراج شده‌ام و یک نفر دیگر از اعضاء اصلی شورا و یک کارگر هنوز به کار بازنگشته‌ایم.

وی تصریح کرد: متأسفانه بازگشت به کارهای شرکت که حدود 70 الی 80 نفر هستند، در شرکت جایی برای خود دست‌وپا کرده‌اند و حقوق خیلی بالا دریافت می‌کنند.

سرخه با اشاره به دیگر مطالبات کارگران گفت: موضوع ایمنی و کفش کارگران از مطالبات به‌حق کارگران نیشکر هفت‌تپه است که متأسفانه همانند دیگر مطالبات قانونی و به‌حق، به آن رسیدگی نمی‌شود.

رئیس شورای کارگری نیشکر هفت‌تپه با اشاره به سوءاستفاده بیگانگان و رسانه‌های بیگانه از مشکلات پیش رو افزود: از مسئولین استانی انتظار می‌رود به‌جای فراهم کردن خوراک رسانه‌های بیگانه به فکر حل مشکلات کارگران باشند و نگذارند دشمن از آب گل‌آلود ماهی گیری کند.

مرجع / فـارس
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار