تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷
کد خبر: ۱۸۹۶۱۲
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
عضو کمیسیون آموزش گفت: طرح رفع انحصار زبان انگلیسی می‌تواند باعث تحول آموزش شود، اما برخی با سیاه نمایی سعی در منفی جلوه دادن آن دارند.

 حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی   با اشاره به طرح حذف زبان انگلیسی از مدارس اظهار کرد: این طرح مبتنی بر حذف انحصار آموزش زبان از آموزش و پرورش است و به هیچ اشاره‌ای به حذف این زبان از مدارس ندارد.

او افزود: نحوه آموزش زبان انگلیسی در مدارس و دانشگاه‌ها به هیچ عنوان مطلوب نیست، در کشور‌های اروپایی یک شخصی که در دانشگاه درس می‌خواند توانایی سخنرانی روان به زبان انگلیسی را داراست، اما در ایران دانشجویانی هستند که در مقطع دکتری درس می‌خوانند و در مقدمات زبان انگلیسی مانده اند.

سلیمی تصریح کرد: این طرح می‌تواند باعث تحول آموزش در زبان انگلیسی شود، اما برخی با سیاه نمایی و دروغ پردازی سعی در منفی جلوه دادن آن دارند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: بیشتر آموزشگاه‌های زبان تحت سیطره اشخاص خاصی قرار دارند و از راه‌های خاص مجوز می‌گیرند، لذا این افراد با رونمایی از طرح مجلس در راستای حذف انحصار آموزش زبان از ترس آنکه مانعی بر سر راه درآمد‌های هنگفتشان ایجاد شود به وکلای ملت افترا می‌زنند.

او ادامه داد: برخی آقایان فکر می‌کنند تنها زبان انگلیسی باید در مدارس تدریس شود، اما مقام معظم رهبری هم این امر را مورد نکوهش قرار داده اند، تنها خواسته ما این است که تلنگری به آموزش و پرورش بزنیم تا شیوه‌های تدریس زبان انگلیسی در مدارس تغییر دهد و تاکید می‌کنم که هیچ نماینده خواهان حذف زبان انگلیسی از مدارس نیست.

مرجع / باشگاه خبرنگاران
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار