تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۸
کد خبر: ۱۸۹۶۲۸
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 سرمربی تیم کشتی فرنگی سینا صنعت ایذه با بیان این‌که امسال با چند کشتی‌گیر جوان و بی‌نام و نشان در لیگ برتر کشور حضور پیدا کرده‌ایم، گفت: امیدوارم بتوانیم شگفتی‌ساز شویم.

ملک‌محمد بویری در خصوص عملکرد تیمش در هفته‌های اول و دوم لیگ برتر کشتی فرنگی کشور، اظهار کرد: کشتی‌گیران ما عملکرد خوبی داشتند و انتظاری جز خوب کار کردن هم از آن‌ها نداشتیم. توانستیم در هر دو دیدار هفته‌های اول و دوم به پیروزی برسیم و امیدوارم در ادامه نیز همین روند خوب را ادامه دهیم.

وی ادامه داد: امسال همچون سال‌های گذشته هدف ما این است که به مقام قهرمانی برسیم و بتوانیم سهمیه حضور در جام باشگاه‌های کشتی فرنگی جهان را به دست آوریم. شرایط برای رسیدن به این هدف تقریبا مهیا است.

سرمربی تیم کشتی فرنگی سینا صنعت ایذه بیان کرد: از چند کشتی‌گیر جوان و بی‌نام و نشان در ترکیب تیم بهره می‌بریم. کشتی‌گیران ما با انگیزه هستند و فعل خواستن و پیروزی در آن‌ها صرف شده است. امیدوارم امسال بتوانیم شگفتی‌ساز لیگ شویم.

وی در ادامه با اشاره به عقد قرارداد این باشگاه با سه کشتی‌گیر خارجی، افزود: در حال حاضر تنها از یک کشتی‌گیر خارجی که 19 ساله و اهل کشور ارمنستان است، استفاده کرده‌ایم که در هفته‌های اول و دوم لیگ نیز عملکرد خوبی داشت. این کشتی‌گیر قهرمان جوانان جهان است و قبلا هم عموی او برای تیم سینا صنعت ایذه به روی تشک رفته بود. او کشتی‌گیر خیلی خوبی است و می‌تواند در موفقیت تیم ما تاثیرگذار باشد.

بویری در پاسخ به این سوال که حضور کشتی‌ گیران خارجی چقدر می‌تواند در سطح کیفی لیگ و فرنگی‌کاران ایرانی تاثیرگذار باشد؟ عنوان کرد: قطعا حضور این کشتی‌گیران تاثیر زیادی دارد. وقتی کشتی‌گیران تراز اول دنیا در ایران کشتی بگیرند، کشتی‌گیران جوان نیز تجربه خوبی کسب می‌کنند و این می‌تواند سطح لیگ را هم بالا ببرد.

وی گفت: از آن‌جایی که کشتی‌گیران منبع درآمدی زیادی ندارند، حضور در این لیگ و ورود اسپانسرها می‌تواند به آن‌ها کمک کند. خدا را شکر در چند سال اخیر اسپانسرهای خوبی به لیگ برتر کشتی ورود پیدا کرده‌اند، به صورتی که هم سطح کیفی لیگ بالا رفته است و هم ورزشکاران منبع درآمدی خوبی داشته‌اند.

مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار