تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵
کد خبر: ۱۹۰۳۰۱
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر خبر داد:

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر از بارگیری بیش از یک میلیون تن کالا عمومی در بندر خرمشهر در هفت ماهه نخست سال جاری خبر داد.

نوراله اسعدی ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: در دوره زمانی هفت ماهه نخست سال ۹۸ بیش از یک میلیون و ۳۹۷ هزار و ۸۳۱ تن کالا در مجتمع بندری خرمشهر تخلیه و بارگیری شد که از این میزان یک میلیون و ۳۰۶ هزار و ۶۶۲ تن به بارگیری اختصاص دارد و رشد ۴۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر حجم بارگیری جنرال کارگو در مجتمع بندری خرمشهر طی این مدت را یک میلیون و ۲۹۳ هزار ۴۵۳ تن عنوان کرد و افزود: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۴۸ درصدی را نشان می دهد.

اسعدی در ادامه به رشد ۴۸ درصدی تردد شناورهای غیر کانتینری بالای هزار اشاره داشت و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۲۶ فروند شناور غیر کانتینری بالای هزار در بندر خرمشهر تردد داشته اند.

وی همچنین از رشد ۱۳ درصدی تردد کشتی مسافری ورودی در مجتمع بندری خرمشهر خبر داد و گفت: طی هفت ماهه نخست سال جاری تردد مسافران در قالب ۱۱۱ سفر دریایی از طریق پایانه مسافری دریایی خلیج فارس انجام شده است.

به گزارش مهر، بندرخرمشهر با برخورداری از ۲۰ پست اسکله، ۲۳۰ هکتار وسعت، تجهیزات پیشرفته، قرار گرفتن در محدوده منطقه آزاد تجاری اروند، بهره مندی از سیستم حمل و نقل چند وجهی و اتصال به کریدور بندرامام خمینی(ره) به عنوان سومین بندر آزاد کشور در حوزه خلیج فارس محسوب می شود و به دلیل موقعیت استراتژیک و نزدیکی به بازار پر مصرف کشورهای عراق و کویت به عنوان یکی ازمهم ترین  بنادر تجاری کشور در زمینه صادرات به کشورهای حاشیه خلیج فارس به شمار می آید.


مرجع / مـهـر
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار