تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۶
کد خبر: ۱۹۰۳۲۸
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
  نخستین گروه‌ از راهیان نور دانش آموزی روز دوشنبه در محل یادمان شهدای والفجر۸ اروندکنار آبادان حضور یافتند و نسبت به شهدای هشت سال دفاع مقدس ادای احترام کردند.

مسئول یادمان شهدای والفجر۸ اروندکنار آبادان  گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده زمینه بازدید روزانه افزون بر یک هزار دانش آموز پسر و دختر از سراسر کشور در قالب کاروان راهیان‌نور از یادمان شهدای گمنام عملیات والفجر۸ اروندکنار فراهم شده است.

مرتضی شیروی به حضور راویان بومی و اعزامی همراه کاروان راهیان نور به منظور  روایتگری حماسه رزمندگان اسلام در جریان عملیات غرور آفرین والفجر۸  در کنار ساحل اروند اشاره کرد و افزود: راویتگران چگونگی طراحی و اجرای عملیات والفجر۸ را برای دانش آموزان تشریح می کنند.

وی گفت:یادمان شهدای عملیات والفجر۸ به گونه ای طراحی شده تا دانش آموزان ضمن مشاهده موانع آفندی و پدافندی رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس بخصوص عملیات والفجر از نزدیک با رشادت‌های جوانان ایران اسلامی در جنگ تحمیلی آشنا شوند.

وی گفت:در بخشی از یادمان نیز نمایشگاه گنج جنگ به منظور عرضه کتاب های مرتبط با هشت سال دفاع مقدس پیش بینی شده است.

مسئول یادمان شهدای والفجر۸ اروندکنار آبادان گفت:بخشی از پل بعثت و پل‌‎های به کار رفته در عملیات‌های جزایر مجنون نیز در بخشی از یادمان پیش بینی شده است.

عملیات والفجر ۸ که از آن به عنوان نبرد فاو نیز نام برده می‌شود، عملیات آبی خاکی بود که در آن نیروهای سپاه پاسداران و ارتش ایران با استفاده از اصل غافلگیری از اروندرود عبور کرده و شبه ‌جزیره فاو در جنوب عراق را به تصرف خود درآوردند.
عملیات والفجر ۸، در بهمن سال ۱۳۶۴ آغاز شد و در ۲۲ بهمن ماه همان سال، با اهتزاز پرچم مقدس رضوی، بر فراز مسجد جامع بندر راهبردی فاو عراق، تثبیت شد.
اروندکنار در ۴۵ کیلومتری جنوب غرب آبادان قرار دارد.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار