تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۷
کد خبر: ۱۹۰۴۲۷
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر شبکه بهداشت خرمشهر، دفع کردن پسماندهای بیمارستانی بخش خصوصی خرمشهر را نیازمند همت جمعی و مدیریت در سطح کلان شهری دانست.

 عماد شرفی ظهرامروز در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان خرمشهر، اظهار کرد: پیمانکار مسئول جمع‌آوری و ضدعفونی کردن پسماندهای عفونی و بیمارستانی خرمشهر مدتی است عملکرد ضعیفی داشته و به بهانه نبود محل، این عملیات مدتی است در محل ضدعفونی کردن پسماندهای بیمارستان ولی‌عصر (عج) خرمشهر در حال اجرا است.

وی افزود: در خرمشهر ضدعفونی کردن پسماندهای عفونی بیمارستان و مراکز درمانی دولتی بر عهده شبکه بهداشت است و حتی برای دفع آن‌ها که توسط شهرداری انجام می‌شود نیز هزینه پرداخت می‌شود و با توجه به ظرفیت دستگاه بیمارستان ولی‌عصر (عج) امکان انجام ضدعفونی کردن تمام پسماندهای عفونی شهر در بیمارستان وجود ندارد و به همین علت این اقدام توسط پیمانکار انجام می ‌شود.

شرفی ادامه داد: مسئولیت کم‌کاری پیمانکار و یا مشکلات پیمانکار برای انجام وظایف محوله نباید به ‌پای دانشکده علوم پزشکی و سیستم بهداشت خرمشهر نوشته شود؛ چرا که این مجموعه تمام توان خود را برای حفظ سلامت مردم به کار می‌ گیرد و نمونه آن حضور تمام ‌قد بهداشت در موسم اربعین بود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان خرمشهر بابیان اینکه برای رفع مشکل فاضلاب‌های عفونی همت جمعی نیاز است، تأکید کرد: همه اعضای شورای سلامت باید خود را در این خصوص مسئول بدانند و برای رفع مشکل اقدام کنند؛ چرا که سلامت عمومی به همه مربوط می‌ شود.

وی در ادامه به موضوع سلامت آب خرمشهر اشاره کرد و گفت: سلامت آب آشامیدنی خرمشهر همیشه مهم‌ترین موضوع بوده است و به دلیل میزان اهمیت آن همیشه در ابتدای جلسات مطرح می ‌شود و تکرار این موارد به دلیل حل نشدن مشکل است.

شرفی به مشکلات در لایروبی و آهک پاشی رودها اشاره کرد و گفت: در برخی موارد گزارشی از لایروبی و آهک پاشی رودها از سوی شهرداری‌ها ارسال نمی‌ شود و نحوه آهک پاشی صحیح نیز باید به دهیاری‌های آموزش داده شود.

وی همچنین بر لزوم انجام معاینات ادواری برای کارکنان تأکید کرد و گفت: تاکنون تنها چند دستگاه برای انجام معاینات ادواری همکاری داشته‌اند؛ این در حالی است که انجام این معاینات امری لازم بوده و علاوه بر الزامی بودن آن‌ها، برای اطمینان از سلامت کارکنان نیز مفید است.

مرجع / مـهـر
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار