تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۹
کد خبر: ۱۹۰۷۴۳
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 

ناصر غلامی دادستان پیشین آبادان به عنوان رئیس جدید دادگستری و فاخر باوی به عنوان دادستان خرمشهر معرفی شدند.

 طی آیینی که با حضور معاون قضایی دادگستری استان خوزستان در آمفی تئاتر اتاق بازرگانی خرمشهر برگزار شد، از خدمات نعمت الله روشن روان رئیس جدید دادگستری و حمید مرانی پور دادستان جدید آبادان که پیش‌تر به ترتیب رئیس دادگستری و دادستان خرمشهر بودند، تقدیر و این مسئولیت ها به غلامی و باوی محول شد.

حجت الاسلام سید جواد حسن زاده معاون قضایی دادگستری استان خوزستان در این آیین با یادآور شدن پنج بند قانون اساسی و دقت در ترتیب این بندها، به بند پنجم که به پیشگیری از وقوع جرم پرداخته اشاره کرد و گفت: پیشگیری اصلی مهم است که کشورهای پیشرفته از این مرحله گذر کرده و مرحله پش بینی رسیده اند اما ما باید تلاش کنیم حداقل اصول پیشگیری را به نحو مطلوب اجرا کنیم.

وی بر لزوم برگزاری مرتب جلسات پیشگیری از وقوع جرم شهرستان خرمشهر تأکید و خواستار تعیین وظایف ۱۷ دستگاه عضو این شورا شد تا برنامه ها با جدیت بیشتر دنبال شوند.

نعمت الله روشن روان رئیس پیشین دادگستری خرمشهر نیز در این مراسم گزارشی از عملکرد خود در ۶ سال و ۹ ماه تصدی این پست ارائه کرد و گفت: در آغاز فعالیت من به عنوان رئیس دادگستری موجودی محاکم خرمشهر یک هزار ۵۲۰ پرونده بود که این تعداد اکنون به ۸۲۰ پرونده رسیده است.

وی افزود: واحد اجرای احکام مدنی در سال ۹۲ نیز ۴۳۴ پرونده بوده که اکنون ۵۶ فقره هستند.

روشن روان مرمت و تجهیز ساختمان دادگستری خرمشهر و راه اندازی مهمانسرا در محل دادگستری قدیم این شهر را از دیگر اقدامات انجام شده در مدت تصدی مسئولیت به عنوان رئیس دادگستری برشمرد.

احمد زابلی معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه خرمشهر نیز در این آیین تکریم و معارفه اظهار کرد: خرمشهر یکی از امن ترین شهرستان های استان خوزستان است و اتخاذ سیاست‌ها برای اداره رویدادهای ملی همچون اربعین در پرتو این امنیت میسر شده است.

وی به تردد بی سابقه زائران حسینی از مرز شلمچه در اربعین ۹۸ اشاره کرد و گفت: بیشترین آمار ثبت شده از میزان تردد زائران حسینی در موسم اربعین از مرز شلمچه ۹۰۰ هزار نفر بوده که این تعداد امسال به ۲ میلیون تردد رسید و آمار خروج در طی یک روز نیز  ۶۰ هزار نفر بود که امسال آماری ۱۱۰ تا ۱۱۵ هزار نفری ثبت شده است.

مرجع / مـهـر
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار