تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۸
کد خبر: ۱۹۰۸۰۹
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی خوزستان گفت: سازمان منطقه آزاد اروند با این اداره تفاهم‌نامه توسعه و تجهیز مدارس استثنایی سه منطقه خرمشهر، آبادان و اروندکنار را به مبلغ ۱۰ میلیارد ریال امضا کرد.

علی ممبینی با اشاره به اینکه  انعقاد این تفاهم‌نامه در راستای  توسعه و تجهیز مدارس استثنایی مناطق ذکر شده است بیان کرد: از این ظرفیت برای ارتقاء کیفیت آموزش و توانبخشی در این مدارس استفاده می‌شود.

وی گفت: در مرحله اول، سازمان منطقه آزاد اروند مبلغ سه میلیارد ریال به اداره آموزش و پرورش استثنایی استان پرداخت کرده است که با این مبلغ تجهیزات موردنیاز این مدارس خریداری شد و باقی مبلغ تفاهمنامه نیز طی چند مرحله از سوی این سازمان پرداخت می‌شود.

وی ضمن تقاضا از دستگاه‌های مختلف برای کمک به بخش آموزش و تربیت دانش‌آموزان استثنایی استان افزود: باید از ظرفیت بخش خصوصی ، صنایع و دستگاه‌های توانمند برای کمک به بخش آموزش و مدارس استفاده کرد.

رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی خوزستان ادامه داد: در مجموع در شهرستان‌های خرمشهر، آبادان و اروند کنار هشت مدرسه استثنایی و سه مرکز توانبخشی وجود دارد که با تجهیز این مدارس و مراکز سطح کیفی آموزش ارتقاء چشمگیری خواهد یافت.

 جمعیت دانش آموزان استثنایی خوزستان چهار هزار و۴۰۰ نفر است که در ۷۵ مدرسه مشغول به تحصیل هستند.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار