تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱
کد خبر: ۱۹۰۸۶۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
شاخص آلودگی هوا در اهواز در ساعت 11 امروز به عدد 168 رسید و در وضعیت ناسالم قرار گرفت اما مسؤولان محلی و استانی هیچ تصمیمی برای حفاظت از سلامت دانش آموزان اتخاذ نکرده‌اند.
بی تفاوتی مسؤولان خوزستانی نسبت به سلامت دانش آموزان اهوازی

 شاخص آلودگی هوا در اهواز در ساعت 11 صبح امروز به عدد 168 رسید و در وضعیت ناسالم قرار گرفت.

شاخص کیفی هوا (AQI) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف هستند، تبدیل به یک عدد بدون واحد کرده و وضعیت آلودگی هوا را سطوح مختلف نمایش می‌دهد.

کارشناسان تأکید می‌کنند که در زمان آلودگی هوا شهروندان باید تا حد ممکن در فضای آزاد حضور پیدا نکنند. سالمندان، کودکان و افرادی که بیماری قلبی و ریوی دارند به طور خاص مورد تاکید هستند که باید حضور در فضای آزاد را به حداقل کاهش دهند و تنها برای انجام کارهای ضروری از خانه خارج شوند.

همچنین افراد در فضای آزاد بهتر است از ماسک استفاده کنند. قابل تأکید است که ماسک‌های کاغذی که معمولا مردم استفاده می‌کنند، اثر بخشی لازم را ندارد و باید در صورت امکان از ماسک‌های فیلتردار استفاده شود.

مدارس ابتدایی، مهد کودک‌ها و مراکز پیش دبستانی و آموزش استثنایی تهران صبح امروز به دلیل آلودگی هوا تعطیل شده اما آلودگی هوا در اهواز هیچ محدودیتی برای دانش آموزان ایجاد نکرده و حتی شرایط اضطرار هم برای مسؤولان استان خوزستان ایجاد نکرده است؛ این بی تفاوتی در حالی رقم خورده که براساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، هوای اهواز از هوای تهران آلوده‌تر است.


مرجع / فـارس
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار