تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶
کد خبر: ۱۹۱۳۲۲
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
قدیری‌ابیانه:
کارشناس مسائل سیاسی و اقتصادی با اشاره به موج اسلام‌خواهی جوانان در غرب گفت: اسلام حقیقتی زلال و منطبق با عقل دارد و این برای جوانان غربی یک فرصت برای رهایی از بحران معنویت است.
  محمد حسن قدیری‌ابیانه کارشناس مسایل استراتژیک و سفیر سابق ایران در ایتالیا در جمع پرشور دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به موج اسلام گرایی در دنیا اظهار داشت: شهید ادورادو آنیلی از کسانی بود که با رجوع به قرآن به اسلام روی آورد.

وی در این برنامه که از سوی کانون فرهنگی 23  مهاجر دانشگاه علوم پزشکی اهواز برگزار شد، افزود: شهید ادورادو آنیلی رئیس شرکت خودروسازی فیات و فراری بود که سالانه بیش از دوبرابر فروش نفت ایران درآمد دارد و با اینکه شهید ادورادو آنیلی پدری مسیحی و مادری یهودی داشت پس از مواجهه با حقیقت اسلام و رجوع به خود قران به این دین گروید.

قدیری ابیانه گفت: این جوان ایتالیایی پس از انقلاب، با امام خمینی (ره ) آشنا و به تهران آمدند و در نماز جمعه تهران به امامت رهبری معظم انقلاب شرکت و سپس نزد امام رسیده که امام ایشان را مورد تفقد قرار داده و پیشانی ایشان را بوسیده بود.

وی ادامه داد: غرب با آنکه ادعای آزادی بیان و مذهب دارند ولی گروه‌های یهودی و صهیونیستی نمی‌توانستند تحمل کنند بزرگترین سرمایه دار ایتالیا مسلمان و شیعه شود بنابراین وی را شهید کرده و به خلاف و با صحنه سازی مرگ او را خودکشی اعلام کردند.

سفیر سابق ایران در ایتالیا ادامه داد: پس از شهادت وی ایتالیا اجازه بررسی و تحقیق درباره وی نداد و در سفارت تحت تدابیر شدید توانستیم درباره این شهید مستند بسازیم. این مستند پس از تهیه در دوره اصلاحات اجازه پخش در کشور داده نشد و دولت به بهانه اینکه به روابط دو کشور ضربه میزند صداوسیما را از پخش این مستند منع کرد.

وی گفت: تهیه کننده این مستند مرحوم کاسه‌ساز بود که آن موقع به شدت از سوی دولت اصلاحات تحت فشار بود. این تهیه کننده در نهایت نامه  به رهبر معظم انقلاب می نویسند و ایشان پس از دیدن مستند دستور پخش آن را صادر می کنند.

ابیانه با اشاره به سیاست سانسور شدید در غرب بیان داشت: دولت ایتالیا به هیچ گروه و حزبی اجازه نداد که درباره این شهید فیلم و یا مطلبی بنویسند. این در صورتی است که غرب مدعی آزادی است.

وی به مسئله گرایش مردم غرب به اسلام گفت: دنیای غرب از بحران معنویت رنج می برد و بنابراین اکنون به شدت مردم و جوانان مشتاق تشرف به اسلام هستند. غرب برای همین دنبال اسلام هراسی است. اگر غرب روی اجازه دهد که جوانان غربی بتوانند با حقیقت قران آشنا و رجوع کنند اسلام قلب اروپا را فتح می کند.

سفیر سابق ایران در ایتالیا تصریح کرد: کلیسا ضد عقل است و در کلیسا آداب خرافی زیادی وجود دارد از جمله غسل تعمید که برای زدودن گناهان فرزند تازه به دنیا آمده است و این با عقل و حقوق بشر هم سنخیت ندارد. یا رسم عشای ربانی که در حقیقت خوردن خون و بدن حضرت مسیح است.

مرجع / مـهـر
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار