تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۴
کد خبر: ۱۹۱۸۸۷
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 قائم مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی از واریز ۱۰۰ لیتر سهمیه مازاد به کارت‌های سوخت وانت‌بارهای کم مصرف و پر مصرف در دو روز آینده خبرداد.

به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، «حسین مدرس خیابانی» روز چهارشنبه در آخرین نشست ویژه ستاد تنظیم بازار بعد از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین گفت: با موافقت کمیته سوخت کشور برای سهمیه اختصاصی وانت بارها، علی الحساب ۱۰۰ لیتر حداکثر در ۴۸ ساعت آینده به کارت سوخت وانت‌بارهای پرمصرف و کم مصرف که کالا و مواد غذایی حمل می‌کنند، واریز خواهد شد.

وی با اشاره به مصوبات آخرین نشست ویژه ستاد تنظیم بازار افزود: بازرسی و نظارت با حضور دستگاه‌ها و به صورت گشت‌های مشترک و در جهت تامین حقوق مصرف‌کنندگان ادامه خواهد داشت.

مدرس خیابانی در توضیح شایعه افزایش قیمت لوازم خانگی در بعضی نقاط کشور گفت: براساس آمارهای ارائه شده از سوی معاونت صنایع وزارت صنعت، تولید برخی اقلام لوازم خانگی ۱۱ تا ۱۳ درصد افزایش داشته است. روز گذشته اتحادیه‌های زنجیره تولید و عرضه لوازم خانگی اعلام کرده اند تاکنون هیچ گونه افزایش قیمتی در مبادی تولید لوازم خانگی انجام نشده است. براساس گفته آنها در تمامی مراکز عرضه،  فروش لوازم خانگی با تخفیف انجام می شود.

قائم مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی ادامه داد: اگر مردم در مراجعات خود متوجه افزایش قیمت شده‌اند، با سامانه ۱۲۴ تماس گرفته و شکایات خود را مطرح کنند.

مدرس خیابانی با اشاره به نرخ بعضی از کالاهای فصلی مانند تخم مرغ و گوجه فرنگی تاکید کرد: براساس مصوبات ستاد تنظیم بازار، سازمان میادین میوه و تره بار، غرفه‌های ویژه، رایگان و محل‌های مناسب برای عرضه کالاهای اساسی اختصاص می‌دهند. ستاد تنظیم بازار نیز تامین کالاهای سازمان میادین میوه و تره بار را دراولویت قرار می‌دهد؛ ضمن اینکه سهمیه ویژه برای کالاهای اساسی به استان‌ها اختصاص داده شده تا آثار روانی فضای افزایش قیمت ها را مدیریت کند.

قائم مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی با اشاره به تخصیص سهم ویژه بنزین به گروه‌های هدف گفت: قبل از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین، گروه‌های مصرف کننده آن را مصرف می‌کردند که از جنس آلودگی، ترافیک و مصرف بود، اما  امروز با اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین، سهمیه ویژه به گروه‌های مولد و کارآفرین ارائه می‌شود و آنهایی که از محل بنزین، شغل و ارزش افزوده ایجاد می‌کنند.

وی ادامه داد: کارگروه سوخت در وزارت نفت، معاونت بازرگانی و صنایع وزارت صنعت و وزارت کشور در تلاش هستند که تخصیص سهمیه های سوخت براساس پیمایش باشد تا وزارت نفت نیز مطمئن باشد که اگر سهمیه‌ای تخصیص می دهد، از جنس مازاد کارت و فروش آزاد در بازار نیست.

تلاش برای دریافت سهمیه پیک موتوری

قائم مقام وزیر در امور بازرگانی بیان کرد: نشست امروز به وانت بارها که مسئول حمل کالا هستند اختصاص داشت، اما در کمیته سه نفره، نماینده ستاد تنظیم بازار تلاش خواهد شد که برای پیک های موتوری نیز سهمیه‌ای در نظر گرفته شود.

مخالفت ستاد تنظیم بازار با حذف کارت سوخت خودروهای فرسوده

وی درباره تخصیص سوخت به خودروهای فرسوده بیان کرد:، وزارت نفت می‌گوید نمی‌خواهد به خودروهای فرسوده کارت سوخت بدهد؛ اما ما در تلاش هستیم تا ممنوعیت و محدودیت مصرف کارت سوخت خودروهای فرسوده را تمدید کنیم و اعتقاد داریم که در ابتدای اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین نباید ممنوعیت استفاده از کارت‌های سوخت خودروهای فرسوده اجرا شود.

ممنوعیت افزایش قیمت تاکسی‌های اینترنتی

مدرس خیابانی بیان کرد: دو شرکت فعال در این زمینه اعلام کرده‌اند که هیچ‌گونه افزایش قیمتی ندارند. آن‌ها برای جلوگیری از متضرر شدن رانندگان درصد کارمزدشان را کاهش می‌دهند.

به گفته وی با اختصاص سهمیه بنزین که دیروز به کارت‌های سوخت آنها واریز شد، نباید افزایش قیمت داشته باشند.

این مقام مسئول درباره نظارت بر عملکرد تاکسی‌های اینترنتی گفت: بر اساس اعلام وزارت کشور، گشت‌ها و کنترل‌های شهری تشدید شده است.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار