تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۰
کد خبر: ۱۹۱۹۴۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
حاجی‌میرزایی گفت: اگر رانندگان مابه‌التفاوت سهم بنزین را بگیرند، متوجه خواهند شد که هزینه‌ها تفاوتی نکرده و افزایش قیمت‌ها غیرقانونی است.
  محسن  حاجی‌میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در حاشیه دیدار صمیمانه با مدیران کل آموزش و پرورش تهران و افتتاحیه مجموعه رفاهی و در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه یکی از سیاست‌های اصلی وزارت آموزش و پرورش تقویت معیشت معلمان و تمهید امکانات رفاهی برای آنان است، اظهار کرد:  معلمان از مهمترین اقشار جامعه هستند، بنابراین افتتاح مرکز آموزشی و رفاهی گامی است در جهت اینکه خدمات خوبی به فرهنگیان ارائه دهد.

او ادامه داد: سال تحصیلی با همه دشواری هایی که برای همکاران ما وجود داشت، آغاز کردیم اما خوشبختانه کلاس های درس فعال شده است. همکاران ما در شهر تهران در جلسه امروز مروری بر اقدامات، مسائل و مشکلات از جمله نیروی انسانی داشتند. ساماندهی نیروی انسانی با توجه به اینکه تعداد دانش اموزان و بازنشستگان ما رو به افزایش بوده نیاز به تمهید مقدمات است.

تهران؛ فضای آموزشی مناسب ندارد

وزیر آموزش و پرورش گفت: امیدواریم ورود ما به سال تحصیلی جدید با ساماندهی مناسب‌تر و کیفی تر نیروی انسانی همراه باشد زیرا کیفیت ‌بخشی به تعلیم و تربیت جزو ماموریت‌ های اصلی ماست؛ متاسفانه فضای آموزشی مناسبی در تهران نداریم و از متوسط کشوری از نظر دسترسی به فضای آموزشی ضعیف تر است.

حاجی‌میرزایی بیان کرد: در برخی مناطق جدید در شهر تهران مدارس کافی برای آنها طراحی نشده و مشکلات را افزایش داده است،  مشکل کمبود فضای آموزشی در تهران به گونه‌ ای است که نیاز به  حرکت ملی  داریم و باید  دولت،  مجلس و خیرین که مسئولیت اجتماعی دارند به این مشکل فکر کنند.

وزیر آموزش و پرورش درباره تامین بنزین سرویس مدارس گفت: مقرر شده برای سرویس مدارس به ازای پیمایشی که انجام می دهند تا سقف ۱۲۰ لیتر در ماه، معادل ریالی به رانندگان سرویس پرداخت شود.

او ادامه داد: خودروها برای اجرایی شدن هم باید در سامانه سپند ثبت نام کنند و کار ارزیابی  پیمایش آنها انجام می شود؛در نهایت مابه ازای ریالی به رانندگان پرداخت می شود البته ممکن است این زمان ببرد تا هماهنگی های لازم برقرار شود.

سهم بنزین در سرویس و هزینه ها خیلی بالا نیست

حاجی‌میرزایی تصریح کرد: سرویس‌های مدارس مجاز به افزایش قیمت نیستند و مسئولان این موضوع را کنترل می‌کنند. اگر رانندگان ما به التفاوت را بگیرند، متوجه خواهند شد که هزینه ها تفاوتی نکرده و افزایش قیمت ها غیرقانونی است. ما هم مابه التفاوت نیاز رانندگان را تا سقف ۱۲۰ لیتر ماهانه واریز خواهیم کرد.

او برای تامین بنزین سرویس مدارس روستایی گفت: افرادی که از تاکسی استفاده می‌کنند، سهمیه بنزین دارند و آنچه من می‌گویم برای رانندگانی است که آزاد هستند.

حاجی‌میرزایی درباره تعطیلی مدارس به دلایل مختلف و کم شدن از زمان آموزش بیان کرد: تحصیل موقعیت ممتازی بوده و این فرصت ها طلایی است؛ باید حداکثر تلاش شود که کمترین تعطیلی را داشته باشیم.

او بیان کرد: یکی از نکات کارشناسان این بود که بین محتوای درسی و ساعات اختصاص یافته، تناسبی نیست بنابراین با اضافه شدن تعطیلات این فشار تشدید خواهد شد. امیدوارم تمام افرادی که درباره  تعطیلی مدارس‌ تصمیم گیری می‌کنند، به این موضوع توجه داشته باشند.

وزیر آموزش و پرورش افزود: شورایی که در استانداری تشکیل می شود، درباره تعطیلی مدارس تصمیم می‌گیرد. امیدوارم توجه داشته باشند که این تعطیلات در کنار هزینه های مادی، در کار تعلیم و تربیت هم اختلال ایجاد می‌کند.

او درباره سیستم گرمایشی مدارس گفت: ۱۳۰ هزار سیستم گرمایشی در کشور موقعیت مناسبی نداشتند و که الان این تعداد به ۸۸ هزار سیستم رسیده است.   در همه مناطقی که لوله کشی گاز شده است سعی داریم  از سیستم گرمایشی مناسب استفاده کنیم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه برخی مدارس از بخاری گازی استفاده می‌کنند، تصریح کرد: استفاده از شعله در مدارس مجاز نیست اما نسبت به بخاری های نفتی ایمن تر هستند و باید به تدریج با سیستم های ایمن جایگزین شود اما بخشی از بخاری نفتی استفاده می‌کنند. در تلاشیم آنها را با بخاری تابشی رادیاتورهای روغنی جایگزین و محیط امن تری برای دانش آموزان فراهم شود.

مرجع / باشگاه خبرنگاران
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار