تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۵
کد خبر: ۱۹۲۳۶۲
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
هفته سیزدهم رقابتهای لیگ برتر امروز با انجام دو بازی آغاز می‌شود که چهار تیم سایپا، فولاد، ماشین سازی و پارس جنوبی به مصاف هم می‌روند.
 هفته سیزدهم رقابتهای لیگ برتر امروز با ۲ بازی آغاز می‌شود که در اولین بازی در تهران سایپا از فولاد پذیرایی می‌کند و در دومین بازی ماشین سازی در جم به دیدار پارس جنوبی می‌رود.

از ویژگی‌های دیدارهای امروز این است که هر چهار تیم از سرمربیان جوانی استفاده می‌کنند و یا بهتر است بگوییم جوان ترین سرمربیان شاغل در لیگ برتر در این چهار تیم حضور دارند.

جواد نکونام ۳۰ ساله، ابراهیم صادقی ۴۰ ساله، رسول خطیبی ۴۱ و فراز کمالوند ۴۳ ساله چهار سرمربی تیم‌های فولاد، سایپا، ماشین سازی و پارس جنوبی جم هستند که امروز باید با هم دیدار کنند.

* سایپا-فولاد
دیدار دو تیم سایپا و فولاد تقابل دو تیم صنعتی نیز می‌باشد. سایپا با ابراهیم صادقی ۱۰ امتیازی است و شرایط خوبی هم در جدول ندارد و حتی ممکن است ادامه این روند آنها را کاندیدای سقوط به دسته پایین‌تر هم بنماید. بر خلاف نارنجی پوشان تهران، سرخ پوشان اهواز با نکونام شرایط خوبی دارند و حتی آنها سودای کسب سهمیه آسیا را هم در سر می‌پرورانند.

فولاد با ۱۹ امتیاز در رده پنجم قرار دارد و پیروزی در این بازی آنها را به صورت موقت بالاتر از پرسپولیس در رده چهارم قرار می‌دهد.

از ویژگی‌های فولاد کم گل زدن، کم گل خوردن و کسب پیروزی‌های اقتصادی است. اما سایپایی‌ها که کم گل می‌زنند، نسبتا زیاد گل می‌خورند و با ۶ شکست، فاصله شان با خط قرمز جدول تنها ۵ امتیاز است.

فولاد یکی از بهترین خطوط دفاعی این فصل را در اختیار دارد که این خط دفاعی در رقم زدن نتایج خوب این تیم بی تاثیر نبوده است. در نقطه مقابل سایپا از خط دفاعی آسیب پذیری رنج می برد و عمدتا شکست‌های این تیم به دلیل همین نقطه ضعف است.

* پارس جنوبی-ماشین سازی
جمی‌ ها که حالا با کوهی از مشکلات دست به گریبان هستند و مشکلات مالی شان را بی ارتباط با جایگاه جدولی شان نمی‌دانند، ناچارند برای فاصله گرفتن از منطقه خطر از امتیاز بازیهای خانگی شان استفاده کنند. 

ماشین سازی با رسول خطیبی شرایط خوبی دارد و آنها با ۱۵ امتیاز در میانه جدول قرار دارند. ویژگی هر دو تیم در گرفتن پنالتی از حریفان است و هر دو تیم از پنالتی گیر ترین تیم‌های لیگ هستند. هر دو تیم هم پنالتی زن‌های خوبی دارند که عموم پنالتی‌های آنها را تبدیل به گل می‌کنند.

احمدرضا زنده روح و محمد نوری بهترین گلزنان دو تیم و پنالتی زن های اول آنها هستند که روی هم ۷ بار از روی نقطه پنالتی موفق به گلزنی شده‌اند.

برنامه بازی‌های امروز از لیگ برتر؛

چهارشنبه ۱۳ آذر

سایپا تهران – فولاد خوزستان؛ ساعت ۱۵:۱۵ ورزشگاه شهدای شهر قدس
داور: 
پیام حیدری، کمک ها: سعید قاسمی – سیدیعقوب حجتی، کمک داوران اضافی: محمدحسین ترابیان – حامد سیری، داور چهارم: محسن بابایی، ناظر: اسماعیل صفیری

پارس جنوبی جم – ماشین سازی تبریز؛ ساعت ۱۶:۳۰ ورزشگاه تختی جم
داور: 
سیدوحید کاظمی، کمک ها: حسن ظهیری – براتعلی مولوی، کمک داوران اضافی: روح الله شریفی – عبدالنبی پورخلف، داور چهارم: محمد راهی، ناظر: رسول فروغی


مرجع / مـهـر
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار