تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
کد خبر: ۱۹۲۷۵۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
خیابان‌های اهواز روز گذشته شاهد دو فرونشست زمین در مناطق کوی جمهوری (آخراسفالت) و پردیس بود که خسارت‌های جدی به یک دستگاه اتوبوس و یک پیکان وانت وارد کرد.
فرونشست عجیب و ترسناک زمین در اهواز + ‌فیلم

 روز گذشته و پس از پایان بارندگی‌ها خیابان‌های اهواز در دو منطقه  کوی جمهوری  (آخراسفالت) و پردیس شاهد دو فرونشست وحشتناک بود که منجر به خسارت‌های جدی به یک دستگاه اتوبوس و یک پیکان وانت شد. از ابتدای سال تا به امروز اهواز بیش از 220 نقطه شاهد فرونشست‌های وسیع و کوچک بوده است.

طبق گفته مدیرعامل آبفا افزایش فرونشست زمین در خیابان‌های اهواز در پی سیلاب فروردین ماه و همچنین پر شدن لوله‌های فاضلاب از آب سطحی در روزهای اخیر رخ می‌دهد و گفت: پر شدن لوله‌ها از آب منجر به این شد که تاج لوله‌های بتنی کاملاً فرسایش یابند و از فروردین ماه امسال به صورت مکرر شاهد فرونشست زمین باشیم که همچنان ادامه دارد.

بهنام مریدی با اشاره به اینکه فرونشست زمین در اثر ریزش لوله‌های شبکه فاضلاب رخ می‌دهد اظهار داشت: با توجه به اینکه تمام خروجی فاضلاب شهر اهواز به رودخانه کارون است وقتی سطح آب رودخانه با ارتفاع بالا روی خطوط شبکه سوار شد باعث شد آب رودخانه درون خطوط شبکه دفع فاضلاب ورود کند.

وی با تاکید بر اینکه مبنای طراحی شبکه فاضلاب مجزا، تنها دفع فاضلاب است و شبکه ما اصلاً ظرفیت سرریز آب بارندگی در شبکه فاضلاب را ندارد، افزود: شبکه به سختی جوابگوی فاضلاب‌های موجود را می‌دهد و اضافه شدن آب‌های سطحی بارندگی‌ها وضعیت را به مراتب بدتر کرده است.

گفتنی است در حال حاضر 50 درصد شبکه فاضلاب اهواز معادل 1100 کیلیومتر از لوله‌های بتنی استفاده شده است که عمری بالای 40 سال دارد که با توجه به خوردگی و فرسایش شدید سایه خطر فرونشست‌ها همچنان دست از سر اهواز بر‌نمی‌دارد.

مرجع / تسنیم
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۱
عبود
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
0
0
ایشاله زیر پای مسئولین اب فاضلاب و شهرداری باز بشه
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار