تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۳
کد خبر: ۱۹۳۱۳۵
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز اروندان:
  مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز اروندان با اشاره به مشکلات در بحث فروش نفت گفت: ما برای پالایشگاه های داخلی نیاز به نفت داریم و اگر به هر دلیل ایران نفت خود را به فروش نرساند، تولید را از میدان داخلی کاهش خواهیم داد و از میادین مشترک برداشت انجام می دهیم.

جهانگیر پورهنگ در نشست خبری که امروز، 24 آذرماه در حاشیه یازدهمین نمایشگاه صنعت نفت خوزستان در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: شرکت اروندان در سال 1383 تشکیل شد و اساسنامه این شرکت برای بهره برداری و راهبری عملیات در غرب کارون است.

وی افزود: حدود 5 هزار کیلومتر مربع مساحت محدوده فعالیت شرکت نفت و گاز اروندان است. این محدوده شامل 14 میدان نفتی است که 7 میدان آن با کشور عراق مشترک است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز اروندان تصریح کرد: یکی از دلایل ایجاد این شرکت به دلیل حساسیت هایی بود که در بحث برداشت از میادین مشترک غرب کارون وجود داشت. در حال حاضر شرکت نفت و گاز اروندان در میادین دارخوین، جفیر و به تازگی میدان آزادگان جنوبی کار تولید نفت را انجام می دهد.

به گزارش ایسنا، پورهنگ عنوان کرد: میادینی که کار توسعه آن ها به اتمام می رسد به شرکت اروندان تحویل داده خواهند شد تا کار برداشت از آن ها انجام شود.

وی ادامه داد: براساس برنامه 1404 باید به تولید بالای یک میلیون بشکه نفت در کشور برسیم و در این زمینه از این میزان حدود 55 درصد از تولید نفت باید از میادین مشترک تولید شود و کار برداشت از میادین مشترک دارای اولویت است.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی میادین غرب کاون و قرارگیری میدان های نفتی در تالاب هورالعظیم گفت: حدود 160 هزار هکتار از تالاب هورالعظیم در ایران است و کار کردن در محدوده تالاب به دلیل رعایت موارد زیست محیطی دشوار است. برای تولید نفت در این محدود همه شرایط همواره مد نظر است تا تولید متوقف نشود.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز اروندان اظهار کرد: در شش سال گذشته در بحث برداشت از میادین مشترک حدود 250 هزار بشکه افزایش تولید داشته ایم.

به گزارش ایسنا،وی با بیان اینکه اولویت در بحث تولید نفت، برداشت از میادین مشترک است، گفت: اکنون کار توسعه این میادین دنبال می شود و در این زمینه بزودی کار توسعه حدود 3 میدان به شرکت های داخلی واگذار خواهد شد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز اروندان با اشاره به بحث مسولیت های اجتماعی شرکت های نفتی عنوان کرد: یکی از مهترین عوامل برای تولید بهینه نفت، بحث مسولیت های اجتماعی است. نفت وقتی درآمد و اشتغال ایجاد می کند، باید افرادی که در آن منطقه هستند از آن درآمد و اشتغال ایجاد شده منافع داشته باشند.

پورهنگ بیان کرد: در حال حاضر بیش از 200 پروژه در حوزه مسولیت های اجتماعی توسط مدیریت عمران و توسعه نفت در مناطق دشت آزادگان، بستان و هویزه در حال اجرا و پیگیری هستند.

وی با اشاره به اهداف تولیدی نفت کشور در افق 1404 و مشکلاتی که در بحث فروش نفت وجود دارد، ادامه داد: برای پالایشگاه داخلی کشور به نفت نیاز داریم و در این زمینه اولویت تولید کشور، برداشت از میادین مشترک و افزایش تولید از این میادین است.

 پورهنگ افزود: این توسعه و افزایش برداشت از میادین مشترک به شدت پیگیری خواهد شد و در این زمینه اگر به هر دلیل ایران نفت خود را به فروش نرساند، تولید را از میدان داخلی کاهش خواهیم داد و از میادین مشترک برداشت انجام می دهیم.

وی بیان کرد: بسیاری از قطعات پیچیده که در داخل ساخته نمی شوند و در بحث تامین آن ها دچار مشکل هستیم توسط جوانان ایرانی به صورت مهندسی معکوس ساخته می شوند تا با مشکلی در زمینه تولید مواجه نشویم.

پورهنگ گفت: در بحث تامین قطعات سیستم های کنترلی و همچنین تجهیزات و تکنولوژی، اندکی با مشکل مواجه هستیم و در دیگر موارد مهندسان داخلی کاملا بر بحث ساخت و طراحی احاطه کامل دارند.

مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار