تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۸
کد خبر: ۱۹۵۵۵۸
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 اداره کل مدیریت بحران خوزستان شامگاه جمعه با صدور یک اخطاریه آنی نسبت به ورود یک سامانه بارشی در استان هشدار داد.

  بر اساس اخطاریه روز ۲۶دی ماه جاری مدیریت بحران و با توجه به اخطاریه دوباره روز ۲۷دی ماه  هواشناسی خوزستان، این سامانه بارشی از اوایل روز شنبه تا اواسط یکشنبه(۲۸ و۲۹ دی ۹۸) رگبار و رعدوبرق، تندباد لحظه ای و بارش برف در ارتفاعات به ویژه در مناطق شمال، شمال شرق و شرق استان  و در سایر مناطق بارش پراکنده و رعدوبرق  را به همراه خواهد داشت.

در مناطق جنوبی،مرکزی و غربی استان نیز پیش بینی  وزش باد شدید و تندباد لحظه ای با احتمال گرد و خاک محلی از اوایل روز تا غروب شنبه(۲۸دی ۹۸) و همچنین ایجاد امواج همراه با رگبار و رعدوبرق شدن شمال خلیج فارس پیش بینی می شود.

ستاد بحران خوزستان ضمن اعلام تداوم آماده باش به فرمانداری‌ها و ستادهای بحران شهرستان‌ها دستور داده است که صدور هشدار، اتخاذ تمهیدات لازم واقدامات پیشگیرانه، اطلاع رسانی مستمر و ارایه توصیه‌های ایمنی به شهروندان به ویژه بیماران، روستاییان، عشایر، کشاورزان، دامداران، کودکان، مسافران، صیادان و افرادساکن در مناطق در معرض خطر، و سایر حوادث احتمالی و اتخاذ سایر تدابیر لازم برای پیشگیری یا کاهش آثار حوادث احتمالی را در دستورکار قرار دهند.

پرهیز از توقف در اطراف رودخانه‌ها، احتیاط در تردد، اقدامات پیشگیرانه برای سیلاب، تگرگ و صاعقه و اجتناب از تردد با شناورهای سبک در آب‌های جنوبی توصیه شده است.

در این اطلاعیه  به رانندگان درزمینه احتیاط لازم در تردد جاده ای و همراه داشتن تجهیزات زمستانی  تاکید شده است.

  بر اثر بارش شدید باران در تاریخ ۲۵ آذر امسال چند شهر خوزستان از جمله اهواز دچار آبگرفتگی شدند و جمعیت هلال احمرخوزستان برای امدادرسانی به ساکنان مناطق آبگرفته پنج اردوگاه اسکان اضطراری در اهواز، آبادان و کارون راه اندازی، و به بیش از چهار هزار خانوار امدادرسانی کرد.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار